Ażur – piękna ozdoba do firanek

Ażur to świetny sposób na dodanie wizualnego zainteresowania i faktury do zasłon, niezależnie od tego, czy chcesz podkreślić wzór, czy po prostu dodać kilka dodatkowych szczegółów. Można go włączyć do projektu od samego początku lub dodać jako ozdobę później.

Jak zrobić ażur?

Aby rozpocząć wykonywanie ażuru na zasłony, najpierw musisz wybrać tkaninę i włóczkę do swojego projektu. Możesz użyć każdego rodzaju tkaniny, od koronki po ciężką bawełnę, a nawet jedwab. Jedynym warunkiem jest to, że powinna nadawać się do prania przynajmniej ręcznego.

Kolejnym krokiem jest wybór odpowiedniej włóczki. Będzie to zależało od wielkości i kształtu Twojej zasłony oraz od faktury tkaniny, którą wybrałaś. Na przykład, jeśli wybrałaś ciężką tkaninę bawełnianą, lepiej będzie użyć cienkiej przędzy, aby Twoja zasłona nie wyglądała na zbyt gęstą lub ciężką.

Jeśli chcesz wykonać wzór ażurowy za pomocą maszyny do szycia, musisz użyć igły do maszyny do szycia o rozmiarze 80/12 (80 to szerokość między dwoma nitkami). Ten rozmiar igły jest odpowiedni dla cienkich tkanin, takich jak jedwab lub cienkie tkaniny bawełniane, aby nadać im efekt lekkości i przewiewności, gdy patrzy się na nie z tyłu; w przeciwnym razie ażury do firan wyglądają z tyłu na grube i gęste.

Jak widzisz, wszystko jest możliwe i możesz wykonać to sam.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

14 + 5 =