Brzytwą czy maszynką – czym golić zarost?

Przez lata zmieniały się mody odnośnie do męskiego zarostu. Nieustannie pozostawała jednak kwestia usuwania go lub chociaż nadawania mu wyglądu pasującego do danej epoki. Brzytwa to klasyczny przyrząd do golenia. Maszynka to nowszy sposób, ale niezwykle popularny.

Maszynka

Podstawową zaletą stosowania maszynek do golenia jest brak potrzeby posiadania specjalnych umiejętności. Ogólnie korzyści z tego rozwiązania są mniejsze, ale tylko, gdy brzytwa będzie odpowiednio stosowana. Istotny jest również fakt, że proces golenia zajmuje mniej czasu. Dodatkowo nie wymaga tego samego poziomu koncentracji. Oczywiście brzytwa jest rozwiązaniem na lata. Maszynki tracą na jakości, a wielu stosuje te jednorazowe więcej niż raz. To podwyższa ryzyko podrażnień. Istnieje również możliwość wymiany samego ostrza i może to być trochę lepsze rozwiązanie. Paradoksalnie najdroższym rozwiązaniem prawdopodobnie będą właśnie maszynki jednorazowe.

A może brzytwa?

Brzytwa do golenia jest symbolem elegancji i męskości. To przyrząd używany przez barberów. Jej podstawową zaletą jest długowieczność. Pod tym względem deklasuje maszynki. Samo ostrze stanowi najważniejszą część całości i ważne, żeby było ono odpowiedniej jakości. Umiejętność posługiwania się tym przyrządem sprawi, że podrażnienia po goleniu będą mniejsze niż w przypadku maszynki. Rączka również jest ważna, gdyż odpowiednia zwiększa komfort użytkowania. Na tym nie kończą się zalety tego rozwiązania. Brzytwa ma również dodatkowe zadania w stosunku do maszynki, gdyż złuszczają naskórek czy ograniczają wrastanie zarostu w skórę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwadzieścia + 17 =