Co najczęściej psuje się w automatycznej skrzyni biegów?
Technologie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Co najczęściej psuje się w automatycznej skrzyni biegów?

Automatyczna skrzynia biegów jest jedną z najbardziej skomplikowanych części w Twoim samochodzie i bardzo ważne jest, aby utrzymać ją w dobrym stanie. Automatyczna skrzynia biegów to urządzenie, które zmienia biegi w samochodzie automatycznie, zgodnie z potrzebami kierowcy.

Istnieje wiele problemów, które mogą wpłynąć na automatyczną skrzynię biegów i spowodować kosztowne naprawy. Jeśli czujesz, że coś jest nie tak z Twoją skrzynią biegów, najlepiej nie ignoruj tego. 

Naprawa automatycznych skrzyń biegów jest konieczna w przypadku wystąpienia m.in. takich problemów:

Ślizgające się lub zgrzytające koła zębate 

Jeśli słyszysz mielenie lub ślizganie się hałasów podczas zmiany biegów, to może być tak, że potrzebujesz nowych synchronizatorów (jest to część, która pozwala na płynne zmiany biegów).

Wycieki płynu transmisyjnego 

Nieszczelna skrzynia biegów doprowadzi do słabej wydajności i uszkodzenia innych części pojazdu, jak również sprawi, że jazda będzie niebezpieczna. Wycieki płynu transmisyjnego mogą się zdarzyć z powodu zużytych uszczelek, uszczelek z pęknięciami lub uszkodzonymi uszczelkami, które pozwalają na dostanie się oleju do wnętrza obudowy samej skrzyni biegów, co spowoduje problemy z przesunięciem i ogólną wydajnością pojazdu.

Przegrzanie skrzyni biegów 

Przegrzana skrzynia biegów może wynikać ze zużytych uszczelek wokół korków wlewu lub złączek, gdzie płyn chłodzący wchodzi lub wychodzi z linii węży chłodnicy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Nowoczesne funkcje we współczesnych zegarkach dla mężczyzn
Czasy, kiedy zegarek był potrzebny po to, by nie spóźnić się do pracy czy szkoły lub po prostu wiedzieć, która […]
Kartony – istotny element transportu
Kartony – istotny element transportu
We współczesnym rynku nie sposób jest funkcjonować bez dobrze zorganizowanego transportu. To od niego zależy w końcu sprawność dostaw, czy […]
Logistyka w firmie i jej kluczowe aspekty
Logistyka w firmie i jej kluczowe aspekty
Logistyka ma niezwykle istotne znaczenie dla współczesnych firm. W wielu wypadkach warunkuje ich prawidłowe funkcjonowanie jest uzależnione od odpowiedniej organizacji […]
Ostatnie wpisy