Co najczęściej psuje się w automatycznej skrzyni biegów?
Technologie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Co najczęściej psuje się w automatycznej skrzyni biegów?

Automatyczna skrzynia biegów jest jedną z najbardziej skomplikowanych części w Twoim samochodzie i bardzo ważne jest, aby utrzymać ją w dobrym stanie. Automatyczna skrzynia biegów to urządzenie, które zmienia biegi w samochodzie automatycznie, zgodnie z potrzebami kierowcy.

Istnieje wiele problemów, które mogą wpłynąć na automatyczną skrzynię biegów i spowodować kosztowne naprawy. Jeśli czujesz, że coś jest nie tak z Twoją skrzynią biegów, najlepiej nie ignoruj tego. 

Naprawa automatycznych skrzyń biegów jest konieczna w przypadku wystąpienia m.in. takich problemów:

Ślizgające się lub zgrzytające koła zębate 

Jeśli słyszysz mielenie lub ślizganie się hałasów podczas zmiany biegów, to może być tak, że potrzebujesz nowych synchronizatorów (jest to część, która pozwala na płynne zmiany biegów).

Wycieki płynu transmisyjnego 

Nieszczelna skrzynia biegów doprowadzi do słabej wydajności i uszkodzenia innych części pojazdu, jak również sprawi, że jazda będzie niebezpieczna. Wycieki płynu transmisyjnego mogą się zdarzyć z powodu zużytych uszczelek, uszczelek z pęknięciami lub uszkodzonymi uszczelkami, które pozwalają na dostanie się oleju do wnętrza obudowy samej skrzyni biegów, co spowoduje problemy z przesunięciem i ogólną wydajnością pojazdu.

Przegrzanie skrzyni biegów 

Przegrzana skrzynia biegów może wynikać ze zużytych uszczelek wokół korków wlewu lub złączek, gdzie płyn chłodzący wchodzi lub wychodzi z linii węży chłodnicy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co musi mieć dobra firma firma transportowa?
Co musi mieć dobra firma firma transportowa?
W dobie zamawiania towarów nie tylko z różnych części kraju, ale i świata, usługi transportowe odgrywają bardzo ważną rolę i […]
Jakie elementy warto mieć na swoim tarasie?
Jakie elementy warto mieć na swoim tarasie?
Taras to wspaniałe miejsce do spędzania czasu na świeżym powietrzu i korzystania z promieni słonecznych. Ale może być również świetnym […]
Rodzaje klocków – czym zaciekawić nieco starsze dziecko?
Rodzaje klocków – czym zaciekawić nieco starsze dziecko?
Trudno nie zgodzić się ze stwierdzeniem, iż na przestrzeni lat, praktykowane przez maluchy zabawy przeszły swoistą przemianę. Popularne niegdyś gry […]
Ostatnie wpisy