Używane czy nowe – jakie części do aut kupować?

Każdy właściciel samochodu prędzej czy później jest zmuszony do zakupu części zamiennych. Auto jest bowiem maszyną zawodną i niekiedy ulega różnego rodzaju awariom. Niektóre naprawy można z powodzeniem odłożyć w czasie, co umożliwia zaplanowanie w budżecie odpowiednich środków na ich wykonanie. Niestety w wielu przypadkach konieczne jest natychmiastowe oddanie samochodu do warsztatu i zaopatrzenie się w stosowne części – nowe albo używane.

Najważniejsze jest twoje bezpieczeństwo

Na rynku znajdziemy zarówno nowe, jak i używane części do samochodów osobowych. Wybór tych pierwszych jest wskazany zwłaszcza wtedy, gdy usterka jest bezpośrednio związana z bezpieczeństwem. Mowa tutaj m.in. o takich elementach, jak sterowniki poduszek powietrznych, komponenty układu hamulcowego czy napinacze pasów. Dzięki oryginalnym, fabrycznych częściom mamy pewność, że są one sprawne, a na dodatek otrzymujemy czasową gwarancję. Wielu producentów aut wychodzi naprzeciw oczekiwaniom kierowców posiadających starsze pojazdy i wprowadza specjalne rabaty – obowiązuje tutaj zasada, że im starsza maszyna, tym większy jest upust (nawet do kilkudziesięciu procent).

Alternatywą dla nowych komponentów są używane, zwłaszcza że obecnie w licznych sklepach internetowych takich jak Autos, na aukcjach i w hurtowniach można dostać produkty w naprawdę atrakcyjnych cenach. Kierowcy zaopatrują się tam m.in. w skrzynie biegów, reflektory oraz fragmenty karoserii, czyli elementy nie mające związku z bezpieczeństwem. Warto jednak zaznaczyć, że zalecane jest kupowanie oryginalnych używanych części, a nie ich nowych zamienników. Mamy bowiem wówczas pewność, że ich montaż nie wymaga absolutnie żadnych modyfikacji. Warto kupować wszelkie części samochodowe w Stargardzie, ponieważ w mieście tym funkcjonuje kilka doskonale wyposażonych sklepów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

12 + 19 =