Jaką rolę odgrywa gaz dodawany do klimatyzacji?

Gaz dodawany do klimatyzacji to temat, który wszyscy musimy zrozumieć. Jest tak dlatego, że ważne jest, abyśmy wszyscy wiedzieli, czym oddychamy, gdy jesteśmy w naszych domach, zwłaszcza w miesiącach letnich.

Możemy również wdychać ten gaz, gdy jesteśmy na zewnątrz, zwłaszcza jeśli znajdujemy się w pobliżu terenów przemysłowych lub rafinerii.

Gaz, który jest dodawany do urządzeń klimatyzacyjnych jest znany jako R22 (znany również jako Freon). Jest to chlorofluorowęglowodór (CFC) i działa pomagając w chłodzeniu i osuszaniu powietrza w domu. Gaz do klimatyzacji pomaga również usunąć zanieczyszczenia z powietrza i może nawet pomóc oczyścić powietrze w pomieszczeniach ze smogu i innych szkodliwych zanieczyszczeń.

R22 był używany przez wiele lat, ponieważ wykonuje doskonałą pracę w zakresie poprawy jakości powietrza w pomieszczeniach, ale proces ten wiąże się z kosztami. Jeśli masz starszy system to może być przy użyciu R22 jako część swojego systemu chłodzenia i to może być przyczyniając się do globalnego ocieplenia, jeśli pozostawione bez kontroli.

Główne cele dodawania gazu do klimatyzacji

  1. Schładza powietrze.
  2. Zmniejsza ciśnienie wewnątrz systemu, dzięki czemu można schłodzić więcej powietrza za jednym razem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 + osiemnaście =