Gdzie i w jakim celu montuje się przepustnice z siłownikiem?

Przepustnice to urządzenia wykorzystywane w instalacjach wodociągowych, ciepłowniczych oraz przemysłowych. Tego rodzaju sprzęt przeznaczony jest do regulowania lub odcinania przepływu cieczy. Prosta konstrukcja i duża niezawodność sprawiają, że zawory te cieszą się dobrą opinią wśród użytkowników.

Bezobsługowa eksploatacja urządzeń

W zależności od potrzeb możliwe jest zastosowanie przepustnic ręcznych lub automatycznych. Ręczne zawory wyposażone są w dźwignię umożliwiającą ich zamykanie bądź otwieranie. Tego rodzaju rozwiązania wymagają obsługi przez człowieka, dlatego stosowane są najczęściej w instalacjach, w których do regulacji przepływu cieczy dochodzi rzadko, np. w przypadku wystąpienia awarii rurociągu. W sytuacji, gdy konieczne jest regularne zamykanie bądź otwieranie zaworów, stosuje się przepustnice z siłownikiem. Przykłady takich urządzeń znaleźć można na stronie http://www.gtm-pv.pl/przepustnice/przepustnice-z-silownikiem.html

Zastosowanie przepustnic z siłownikiem w przemyśle

Przepustnice z siłownikiem elektrycznym mogą być obsługiwane zdalnie, co znacząco ułatwia korzystanie z tego rodzaju urządzeń. Ich atutem jest również niskie zużycie prądu. Siłownik czerpie energię wyłącznie w momencie zmieniania pozycji zaworu. Dobra wydajność i niezawodność to cechy, które sprawiają, że przepustnice z siłownikiem montuje się w instalacjach odprowadzania ścieków, w instalacjach basenowych, przemyśle spożywczym, farmaceutycznym, stoczniowym oraz morskim. Urządzenia te stosowane są także w systemach nawadniania roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

10 − osiem =