Jak przetransportować rzeczy w wyniku przeprowadzki?

Przeprowadzka to zawsze bardzo duże przedsięwzięcie i niestety również koszty. Są różne metody na ich obniżenie, między innymi poprzez samodzielny przewóz przynajmniej części mebli. Jak jednak to zrobić, jeśli posiadamy tylko samochód osobowy? Nie włożymy przecież do środka zmywarki, lodówki czy pralki. Nawet gdyby udało się to fizycznie zrobić, to zniszczymy sobie tapicerkę i całe wnętrze. Czy jesteśmy więc skazani na drogie usługi firm przewozowych?

Wynajmujemy przyczepkę

Powyższa metoda jest bardzo dobrym wyjściem z sytuacji, gdy mamy w pojeździe hak holowniczy. Jeśli nawet go nie ma, może to być dobry moment na decyzję o jego montażu. Z pewnością przyda się nam w przyszłości, gdybyśmy chcieli jeszcze coś większego przewozić. Posiadanie go pozwoli nam bowiem podpinać do auta przyczepy samochodowe Producent tego rodzaju pojazdów umożliwia nam zwykle szeroki wybór, od bardzo małych wersji o ładowności góra 100 kg, do całkiem dużych dwuosiowych wersji, które spokojnie zabiorą nawet 750 kg ładunku.

Przewozimy swoje rzeczy

Wystarczy wynajętą lub zakupioną przyczepkę podłączyć do auta i podjechać pod stary dom. Do środka ładujemy tyle mebli, ile da się bezpiecznie wstawić. Następnie wszystko dokładnie związujemy pasami transportowymi, by nie doszło do przemieszczeń i uszkodzeń przedmiotów. Ostrożnie wyruszamy w drogę, pamiętając że dozwolona przepisami maksymalna prędkość jazdy zestawu pojazdów jest mniejsza. Większe przyczepy dodatkowo wyposażone są w hamulec najazdowy, który ułatwia zatrzymanie się, gdy jesteśmy mocno załadowani. Więcej informacji na jego temat znajdziemy pod poniższym odnośnikiem: https://carro.com.pl/produkty/hamulec-najazdowy/.

Zakup niewielkiej przyczepy lub jej wypożyczenie będzie kosztować nieporównywalnie mniej, niż angażowanie do przeprowadzi profesjonalnej firmy. Możemy zaoszczędzić nawet do kilku tysięcy złotych, a więc zwróci nam się zarówno zakup przyczepki, jak również montaż haka holowniczego. Natomiast posiadanie dodatkowej przestrzeni bagażowej przyda się nam również w przyszłości. Dzięki temu będziemy mogli samodzielnie przywieźć np. nowe meble ze sklepu, nie płacąc dużych sum za transport kurierski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

14 − dwanaście =