Podstawowe urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego

Wraz z dynamicznym rozwojem transportu kołowego na drogach pojawia się coraz więcej pojazdów. W celu zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim użytkownikom dróg stosuje się wiele różnego rodzaju zabezpieczeń. Część z nich jest montowanych na stałe, inne stosuje się okresowo, np. podczas budowy nowych tras lub remontu istniejących nawierzchni.

Progi zwalniające oraz lustra drogowe

Jednym z najprostszych i najskuteczniejszych sposobów wymuszenia na kierowcach ograniczenia prędkości jest umieszczenie w jezdni progów zwalniających. Nowoczesne progi wytwarzane są z wytrzymałych i estetycznych tworzyw sztucznych odpornych na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Niektóre urządzenia wyposażone są elementy odblaskowe, zapewniające odpowiednią widoczność na jezdni. Elementami poprawiającym poziom bezpieczeństwa ruchu kołowego są także lustra drogowe, takie jak te dostępne na stronie https://hurtownia-drogowa.com.pl. Wykonuje się je z nowoczesnych tworzyw odpornych na stłuczenie, zarysowanie, czy też działanie promieniowania UV. Lustra drogowe montuje się w celu poprawienia widoczności przy wyjeżdżaniu z dróg podporządkowanych. 

Sprzęt wykorzystywany podczas budowy i remontów dróg

Wiele urządzeń zwiększających bezpieczeństwo ruchu drogowego wykorzystuje się podczas remontów, kiedy dochodzi do zmiany organizacji ruchu. Do najczęściej stosowanych sprzętów zaliczyć należy lampy błyskowe tworzące falę świetlną wskazującą kierunek ruchu pojazdów. Warto również wspomnieć o pachołkach oraz barierach drogowych. Obecnie do ich wytworzenia stosuje się zwykle lekkie i nowoczesne tworzywa sztuczne, dzięki czemu bariery wyglądają estetycznie, a przenoszenie ich nie nastręcza żadnych trudności. Urządzeniami powszechnie stosowanymi podczas prac remontowych są także przenośne sygnalizatory drogowe zasilane prądem z sieci lub z akumulatora. Używa się ich w przypadku konieczności wprowadzenia ruchu wahadłowego. Wysokiej jakości sygnalizatory przenośne wyposażone są w energooszczędne diody led oraz praktyczne kółka ułatwiające ich transportowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 + pięć =