Rodzaje nowoczesnych czujników

Nowoczesne czujniki od jakiegoś już czasu goszczą w wielu polskich domach, nie tylko w tzw. obiektach inteligentnych. Tego typu rozwiązania stanowią zazwyczaj immanentny element systemu alarmowego (gwarantują wysoki poziom bezpieczeństwa), ale niektóre modele służą też do regulowania ogrzewania czy kontrolowania oświetlenia. Wybierając je do swojego domu, warto się poważnie zastanowić zwłaszcza nad Z-Wave czujnikiem temperatury, a także detektorem gazu czy dymu. Poszczególne konstrukcje zostaną opisane w dalszej części artykułu. 

Spraw, aby twój stał się w pełni funkcjonalny

Zdecydowanie największą popularnością cieszą się czujniki dymu oraz gazu, instalowane w domach prywatnych, firmach i budynkach użyteczności publicznej. Urządzenia te można dostać na https://smart4living.pl/. Te pierwsze konstrukcje zazwyczaj umieszcza się na klatkach schodowych, korytarzach lub w kuchni. W razie pojawienia się ognia (ewentualnie pozostawienia niedopalonego papierosa) informują o zagrożeniu za pomocą głośnego sygnału dźwiękowego.

Z kolei czujniki gazu służą w większości do wykrywania w powietrzu metanu, butanu oraz propanu. W tym przypadku o niebezpiecznym stężeniu wymienionych substancji zostajemy powiadomieni zarówno sygnałem dźwiękowym, jak i optycznym (dioda LED). W sklepach znajdziemy również czujniki tlenku węgla oraz zalania (montowane w łazienkach, piwnicach i pralniach). Podobne rozwiązania są także stosowane do kontrolowania ogrzewania oraz oświetlenia.

W pierwszym przypadku doskonale sprawdzają się specjalne regulatory temperatury z wbudowanym czujnikiem, które mierzą poziom ciepła w pomieszczeniach i pozwalają je utrzymywać na stałym, ustalonym przez nas poziomie. Jeśli zaś chodzi o oświetlenie, to dobrym pomysłem jest zainstalowanie na zewnątrz domu czujek wykrywających ruch. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 × 4 =