Zalety poduszek lateksowych

Sen jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania. Dzięki niemu odpoczywamy zarówno psychicznie, jak i fizycznie. Ważna jest jego długość oraz jakość , dorosły człowiek potrzebuje ok. 7-8 h snu na dobę, małe dziecko nawet dwa razy tyle. Aby dobrze się wyspać, należy zadbać o odpowiedni materac i poduszkę. Ułożenie ciała w trakcie snu ma kluczowe znaczenie dla komfortu snu.

Jaki materac wybrać dla dzieci?

Na rynku występuje kilka rodzajów dlatego warto wcześniej zorientować się w ich właściwościach. Materace dla dzieci mają różną budowę i różne ceny. Dla najmłodszych poleca się materace wykonane z gąbki, wyposażone w warstwę kokosową. Jej zastosowanie pozwala na usztywnienie materaca oraz zwiększa właściwości oddychające powierzchni do spania. Wkładka kokosowa jest idealna dla alergików, ponieważ nie przepuszcza roztoczy. Materace sprężynowe poleca się dla starszych dzieci – powyżej 6 roku życia, kiedy kręgosłup dziecka jest już dobrze wykształcony. Dobrym produktem, są również materace lateksowe – odznaczają się najlepszymi właściwościami antybakteryjnymi.

Produkt idealny dla alergików – poduszka wykonana z lateksu

Warto wybrać poduszki lateksowe, gdyż są to naturalne produkty — lateks jest wytwarzany z mleczka drzewa kauczukowego. Odznacza się wysokimi parametrami antyalergicznymi — nie ma możliwości, aby zagnieździły się w nim grzyby, bakterie czy roztocza kurzu domowego. Produkty lateksowe – poduszki oraz materace to zatem idealne rozwiązanie dla alergików, oraz osób zmagających się z chorobami skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

16 − dziewięć =