Czy należy wymienić uszkodzony ekran w telefonie?

Taniej wymienić niż naprawić

W wielu przypadkach uszkodzony ekran w telefonie można wymienić, a nie naprawiać. Koszt wymiany jest zazwyczaj znacznie niższy niż naprawa ekranu. Jest to szczególnie prawdziwe, ponieważ technik musi usunąć i wymienić baterię i digitizer, co dodaje czas i koszty pracy do naprawy.

Jeśli Twój telefon ma pęknięty ekran lub rozbitą szybę, możesz zastanawiać się, czy lepiej go naprawić, czy kupić nowy. Chociaż jest kilka czynników, które należy wziąć pod uwagę, odpowiedź jest często jasna: Wymień swój pęknięty ekran zamiast go naprawiać – chyba że masz przestarzały model, którego i tak nie warto naprawiać.

Warto naprawić

Jeśli jednak telefon przestał działać poprawnie z powodu uszkodzenia jego wewnętrznych komponentów przez wodę lub upuszczenia go na beton, to naprawa urządzenia może być bardziej opłacalna niż kupno nowego, jeśli nie posiadasz ubezpieczenia na swoje urządzenie. Nawet jeśli masz ubezpieczenie, zazwyczaj bardziej opłacalna jest naprawa urządzenia niż zakup nowego. Jeśli miałbyś kupić telefon na raty, miesięczne płatności, których dokonujesz w czasie, byłyby wyższe niż koszty wymiany pękniętego ekranu lub zbitej szyby.

Naprawa telefonów Poznań może Ci w tym pomóc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedemnaście − 15 =