Kilka pomysłów na nieszablonowy pokój dla dziecka

Pokój jest dla dziecka zarówno miejscem nauki, jak i zabawy. Z tego powodu powinien być on nie tylko praktyczny, ale i przytulny. Ważne, żeby stanowił dla dziecka azyl, w którym będzie się ono czuło komfortowo. Przy urządzaniu wnętrza należy pamiętać o tym, żeby pokój nie był ani zbyt poważny, ani przesadnie ozdobiony. Jak więc znaleźć złoty środek?

Dekoracje w pokoju dziecięcym

Ozdoby w pokoju dziecka powinny być dopasowane do stylistyki wnętrza, aby nie wprowadzać zbędnego chaosu. Ponadto, dekoracje powinny być nie tylko estetyczne, ale i praktyczne, dzięki czemu łatwiej będzie zachować w pokoju ład i porządek. Dobrym rozwiązaniem są kolorowe pudełka ozdobne, w których można przechowywać na przykład zabawki. Przy zakupach należy również sprawdzić, czy przedmioty spełniają wymogi bezpieczeństwa. Trzeba zwrócić uwagę na to, czy elementy są dobrze umocowane oraz czy nie mają ostrych krawędzi.

Ozdoby ścian

Duże znaczenie ma również kolor ścian, ponieważ wpływa on na samopoczucie dziecka. Przykładowo kolor żółty lub czerwony ma działanie pobudzające, a kolor zielony i niebieski łagodzą stres. Charakteru ścianom można dodać wybierając naklejki do pokoju dziecięcego. Naklejki z ulubioną postacią bajkową na pewno sprawią dziecku wiele radości. Mogą być one naklejane nie tylko na ściany, ale i na przykład lampkę czy biurko.

Bezpośrednio na ścianach mogą też pojawić się motywujące cytaty namalowane przy pomocy szablonów lub w postaci naklejek. Inną opcją jest zamocowanie nad biurkiem tablicy korkowej, na której mogą znaleźć się na przykład rysunki dziecka czy wspólne zdjęcia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

14 − 8 =