Jakie kroki możesz podjąć, aby Twój dom był mniej atrakcyjny jako cel dla włamywaczy?
Ogrodnictwo i dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jakie kroki możesz podjąć, aby Twój dom był mniej atrakcyjny jako cel dla włamywaczy?

Jeśli mieszkasz w okolicy, w której często dochodzi do włamań, możesz zastanawiać się, jakie kroki możesz podjąć, aby Twój dom był mniej atrakcyjny jako cel. Oto kilka rzeczy, które warto rozważyć:

Trzymaj wartościowe przedmioty poza zasięgiem wzroku

Włamywacze chętniej włamują się do domów, które wydają się niezamieszkane lub noszą ślady bogactwa. Odłóż na bok drogie przedmioty, takie jak biżuteria i elektronika, lub trzymaj je w bezpiecznym miejscu, gdy nie ma Cię w domu.

Zainstaluj dobre zamki i rygle we wszystkich drzwiach

Upewnij się, że są sprawne i nie można ich łatwo wyłamać przy pomocy śrubokręta lub innego narzędzia. Jeśli masz przesuwne szklane drzwi lub okna, rozważ zastąpienie ich wersjami z litego drewna, które wymagają specjalnych narzędzi do otwarcia.

Zainstaluj na zewnątrz domu światła aktywowane ruchem w nocy

Włamywacze zwykle unikają jasnych świateł, ponieważ ułatwiają one funkcjonariuszom policji dostrzeżenie ich, gdy wracają później, aby dokonać kradzieży – lub wracają z przyjaciółmi po zmroku.

Zainstaluj system alarmowy

System bezpieczeństwa jest dobrą inwestycją i może pomóc w odstraszaniu włamywaczy. Dobrym pomysłem jest również zainwestowanie w alarm, który w przypadku uruchomienia wyśle natychmiastowy sygnał do lokalnej policji. Jest to najskuteczniejsza z tego typu instalacja alarmowa Częstochowa jako miasto posiada wiele firm zajmujących się instalacją systemów alarmowych w domach.

Nie zostawiaj nigdzie kluczy na posesji

Nie zostawiaj zapasowych kluczy w oczywistych miejscach w domu, takich jak pod wycieraczkami lub przyklejone na ścianie obok drzwi wejściowych (w ten sposób włamywacze często dostają się do środka). Zamiast tego trzymaj jeden klucz ukryty w bezpiecznym miejscu, ale łatwym do znalezienia – na przykład w kopercie zaklejonej taśmą.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie cechy powinien posiadać żuraw dobrej jakości?
Jakie cechy powinien posiadać żuraw dobrej jakości?
W branży budowlanej dźwigi są jednym z najważniejszych elementów wyposażenia. Jeśli planujesz kupić żuraw, upewnij się, że trafisz na dobrą […]
Jak znaleźć najwygodniejszą odzież do ćwiczeń – z czego powinna być wykonana?
Jak znaleźć najwygodniejszą odzież do ćwiczeń – z czego powinna być wykonana?
Dobra odzież sportowa to coś, na czym zależy każdej aktywnej fizycznie osobie. Jeszcze do niedawna pokutowało przekonanie, że na trening […]
Jaka kołdra jest najlepsza dla zdrowia?
Jaka kołdra jest najlepsza dla zdrowia?
Każdy z nas codziennie podczas snu ma przy sobie ciepłą kołdrę. Zimą powinna być puszysta i ciepła, a latem lżejsza […]
Ostatnie wpisy