Jakie kroki możesz podjąć, aby Twój dom był mniej atrakcyjny jako cel dla włamywaczy?
Ogrodnictwo i dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jakie kroki możesz podjąć, aby Twój dom był mniej atrakcyjny jako cel dla włamywaczy?

Jeśli mieszkasz w okolicy, w której często dochodzi do włamań, możesz zastanawiać się, jakie kroki możesz podjąć, aby Twój dom był mniej atrakcyjny jako cel. Oto kilka rzeczy, które warto rozważyć:

Trzymaj wartościowe przedmioty poza zasięgiem wzroku

Włamywacze chętniej włamują się do domów, które wydają się niezamieszkane lub noszą ślady bogactwa. Odłóż na bok drogie przedmioty, takie jak biżuteria i elektronika, lub trzymaj je w bezpiecznym miejscu, gdy nie ma Cię w domu.

Zainstaluj dobre zamki i rygle we wszystkich drzwiach

Upewnij się, że są sprawne i nie można ich łatwo wyłamać przy pomocy śrubokręta lub innego narzędzia. Jeśli masz przesuwne szklane drzwi lub okna, rozważ zastąpienie ich wersjami z litego drewna, które wymagają specjalnych narzędzi do otwarcia.

Zainstaluj na zewnątrz domu światła aktywowane ruchem w nocy

Włamywacze zwykle unikają jasnych świateł, ponieważ ułatwiają one funkcjonariuszom policji dostrzeżenie ich, gdy wracają później, aby dokonać kradzieży – lub wracają z przyjaciółmi po zmroku.

Zainstaluj system alarmowy

System bezpieczeństwa jest dobrą inwestycją i może pomóc w odstraszaniu włamywaczy. Dobrym pomysłem jest również zainwestowanie w alarm, który w przypadku uruchomienia wyśle natychmiastowy sygnał do lokalnej policji. Jest to najskuteczniejsza z tego typu instalacja alarmowa Częstochowa jako miasto posiada wiele firm zajmujących się instalacją systemów alarmowych w domach.

Nie zostawiaj nigdzie kluczy na posesji

Nie zostawiaj zapasowych kluczy w oczywistych miejscach w domu, takich jak pod wycieraczkami lub przyklejone na ścianie obok drzwi wejściowych (w ten sposób włamywacze często dostają się do środka). Zamiast tego trzymaj jeden klucz ukryty w bezpiecznym miejscu, ale łatwym do znalezienia – na przykład w kopercie zaklejonej taśmą.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Nowoczesne akcesoria wyposażenia pokoju dla dziecka
Nowoczesne akcesoria wyposażenia pokoju dla dziecka
Przygotowując pokój dla dziecka trzeba będzie zwrócić uwagę na wiele istotnych elementów, by ostatecznie udało się przygotować atrakcyjne wnętrze, które […]
Sukienki, żakiety, kombinezony – czyli co można ubrać na wieczorne spotkanie
Szeroki asortyment projektów odzieżowych skłania do zmian w casualowych stylizacjach oraz tych przeznaczonych na szczególne okazje. Duży wybór efektownych ubrań […]
W co należy wyposażyć sklep z ubraniami, aby wyglądał profesjonalnie?
W co należy wyposażyć sklep z ubraniami, aby wyglądał profesjonalnie?
W sklepie odzieżowym znaczenie ma nie tylko sam towar, jego styl i jakość, ale także odpowiednia prezentacja. To dzięki prawidłowemu […]
Ostatnie wpisy