Jaki kredyt należy spłacić jeszcze tego samego dnia?

Podczas kredytowania zdarza się, że znajdziemy ofertę na dużo lepszych warunkach. Wówczas istnieje możliwość zrefinansowania, czyli spłacenia starego kredytu nowym kredytem. W przeciwieństwie do konsolidacji, która jest podobnym pojęciem, definicja kredytu refinansowanego nie dotyczy tylko jednego zobowiązania kredytowego, ale kilku naraz. Refinansować można jednocześnie przykładowo: kartę kredytową, kredyt gotówkowy i pożyczkę hipoteczną.

Kiedy zaciągnąć kredyt techniczny?

Warto rozważyć tę opcję, kiedy warunki udzielenia kredytu ulegną znacznej zmianie. Mowa głównie o zobowiązaniach długoterminowych, konkretnie o zmianie oprocentowania kredytu. Kredyt z wyższym oprocentowaniem zastępujemy wówczas nowym, tańszym.

Kolejną sytuacją, w której można wziąć kredyt techniczny, to wystąpienie problemów finansowych, w wyniku czego są trudności z regulowaniem rat obecnego kredytu na czas. Takie rozwiązanie pomoże ustabilizować sytuację finansową, ale należy pamiętać, że finalnie może zwiększyć koszty zobowiązania. Jeśli w przypadku kredytu w innej walucie kurs znacznie się zmienił, również można skorzystać z refinansowania. Trzeba jednak mieć na uwadze to, że będzie ono korzystne tylko przy dużo niższym kursie od obowiązującego w dniu podpisania umowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwadzieścia − 2 =