Jak urządzić pokój dziecięcy, aby był przytulny i funkcjonalny?

Urządzanie pokoju dziecięcego to niełatwe zadanie. Optymalnym rozwiązaniem jest stworzenie przytulnego i funkcjonalnego wnętrza, w którym maluch będzie czuł się komfortowo. Aby to się udało, warto zastosować się do kilku porad.

Jasne kolory i przyjemne w dotyku materiały

Otoczenie dziecka jest zwykle bardzo kolorowe. Większość zabawek dostępnych w sklepach wyróżnia się intensywnymi barwami, które przyciągają uwagę malucha. Z tego powodu, wybierając kolor ścian do pokoju dziecięcego, zaleca się korzystanie z pastelowych, stonowanych odcieni. Pozwoli to stworzyć przytulne wnętrze, w którym dziecko będzie mogło się wyciszyć i zrelaksować. Maluch chłonie otaczający je świat wszystkimi zmysłami, również dotykiem. Dlatego warto pomyśleć o tym, aby wszystkie poduszki, maty czy wykładziny wykonane były z miękkich i przyjemnych w dotyku materiałów. Przy ich wyborze warto zwrócić uwagę także na bezpieczeństwo. Niektóre, tanie materiały w kontakcie z delikatną skórą dziecka mogą wykazywać działanie alergizujące.

Praktyczne meble i regulowane oświetlenie

Najważniejszym elementem wyposażenia pokoju dziecięcego jest łóżeczko. Mebel ten powinien być umieszczony w miejscu zapewniającym odpowiedni dostęp promieni słonecznych. Współczesne łóżeczka dla dzieci to kilkupoziomowe konstrukcje, które rosną wraz z nimi. W funkcjonalnym pokoju malucha powinno znaleźć się również miejsce na komodę z ubraniami. Dzięki temu rodzice będą mieli łatwy i szybko dostęp do ciuszków. Oczywiście wszystkie meble znajdujące się w pokoju szkraba muszą być wykonane z bezpiecznych i atestowanych materiałów, które nie wydzielają szkodliwych substancji podczas użytkowania. Żeby pomieszczenie dla dziecka było przytulne i funkcjonalne, trzeba także zadbać o prawidłowe oświetlenie. Najlepiej zdecydować się na kilka źródeł światła o różnym poziomie natężenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dziesięć + siedemnaście =