Jak ubarwić wesele?
Lifestyle
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Jak ubarwić wesele?

Na odbiór przyjęcia weselnego przez gości składa się wiele czynników. Wśród nich bez wątpienia są muzyka, jedzenie i towarzystwo. Jednak czy tylko? W ostatnich latach coraz większą wagę przykłada się do wyglądu sali weselnej. Ma on szalenie duży wpływ na samopoczucie gości oraz ich ogólne wrażenie estetyczne.

Wystrój sali

Wystrój sali powinien być spójny ze stylistyką ślubu i kreacjami pary młodej, która powinna świetnie się czuć podczas własnej uroczystości. Dekoracje warto dopasować też do miejsca, w jakim odbywa się przyjęcie. W przypadku imprezy na wsi warto dodać elementy rustykalne, w przypadku wielkomiejskiej czy w pałacyku – elementy glamour. Można zainspirować się również porą roku, poprzez wprowadzenie typowej dla niej kolorystyki, a nawet wykorzystując sezonową roślinność.

Podstawowe elementy

Tło za parą młodą – inaczej zwane „backdrop”; to absolutna podstawa podstaw, ponieważ to miejsce będzie wielokrotnie fotografowane oraz nieustannie będzie przykuwać uwagę gości. Warto zadbać o estetykę jego wykonania. Nie ma co popadać w banał i decydować się na białą kurtynę przyozdobioną przypadkowo rozmieszczonymi sztucznymi kwiatami. To miejsce daje szerokie pole do popisu dla gry kolorem, materiałem, ale i światłem. Można też bardzo naturalnie nawiązać za jego pomocą do osoby państwa młodych.

Stoły weselne – w ich przypadku trendy zmieniają się w zależności od sezonu. Inne będą dekoracje podczas wesela odbywającego się na zewnątrz, inne podczas ceremonii mającej miejsce pod dachem. Warto przejrzeć wiele inspiracji w Internecie, spotkać się z dekoratorem, by znaleźć wymarzoną kompozycję. Ważne, by stoły weselne współgrały z całą koncepcją i stylem przyjęcia. Nie może zabraknąć kwiatów i świec. To one nadają przytulność i cieszą oko. Wspaniale, jeśli kwiaty na stołach są takie same lub podobne do tych w bukiecie panny młodej i druhen. Bardzo złym pomysłem jest wybór sztucznych kwiatów, natomiast najlepszym – wybór tych sezonowych tudzież typowych dla regionu. Warto zadbać także o piękne dekoracje krzeseł. Można stosować różne materiały, kolory (już nie tylko biel) i wzory. Rzucającym się w oczy elementem jest także zastawa stołowa: goście zwracają uwagę na estetykę talerzy, sztućce i szkło. Oczywiście estetyka podania dań jest nie mniej ważna.

Dbałość o detale

Jest cała masa szczegółów, zarówno w kwestii wystroju, jak i dodatkowych atrakcji, o które warto zadbać. Ponownie, niezwykle cenna okaże się spójność tych detali z całą koncepcją. To coś, co zwraca uwagę gości oraz wprawia ich w zachwyt. Dobrze, ale na jakich detalach szczególnie warto się skoncentrować?

Nietypowa księga gości weselnych – daje fantastyczne pole do popisu zarówno dla pary młodej, która może wybrać jej oryginalny wzór, jak i dla gości, którzy mają okazję do świetnej zabawy tworząc pamiątkowe wpisy. Piękna księga przeglądana po latach wywołuje miłe wspomnienia z wyjątkowego dnia i pozwala przeżyć go na nowo. Co więcej, wiele firm oferuje możliwość personalizacji takich ksiąg – wtedy warto pokusić się o dopasowanie do wystroju sali, w której odbywa się przyjęcie.

Zawieszki na wódkę weselną – to aktualnie bardzo popularna forma dekoracji. Najczęściej kartki umieszczane zostają na szyjkach butelek z napojami. Oprócz urozmaicenia wyglądu stołu pomagają też stworzyć wyjątkowy i spersonalizowany wystrój sali, podkreślając uroczysty charakter wydarzenia i zachęcając do toastów za młodą parę. Na zawieszkach umieszcza się imiona nowożeńców, datę ślubu, miłosną sentencję lub zabawny wierszyk – wszystko zależy od gustu i wyboru.

Plan stołów weselnych – nazwiska i imiona gości wypisane pośród przepięknych grafik wraz z numerami stolików ułatwiające odnalezienie swojego miejsca. Oprócz ich funkcjonalności, warto również zwrócić uwagę na ich wyjątkowy wygląd we wnętrzu. Fantastycznie jeśli jest przemyślany i dopasowany do winietek, wizytówek i tabliczek z numerkami stołów.

Jak widać, jest wiele elementów, dzięki którym można ubarwić wesele – i to dosłownie. Obecnie coraz mniej stawia się na sztampowe rozwiązania, hołdując oryginalności i spersonalizowanym dodatkom.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wentylacja – co należy wiedzieć przed montażem?
Wentylacja – co należy wiedzieć przed montażem?
Jeśli planujesz zainstalować nowy system wentylacyjny, jest kilka kluczowych rzeczy, o których należy pamiętać. Wentylacja pomoże utrzymać Twój dom w […]
Kurs pierwszej pomocy dla firmy – czy warto?
Kurs pierwszej pomocy dla firmy – czy warto?
Zarówno praca w dużej korporacji, jak i w małej firmie, wiąże się zawsze z ryzykiem wypadku lub losowego zdarzenia, które […]
Co powinno skłonić nas do założenia klimatyzacji w domu?
Co powinno skłonić nas do założenia klimatyzacji w domu?
Coraz częściej na terenie naszego kraju możemy dostrzec pewną niepokojącą tendencję. Okres letni staje się dla wielu osób bardzo uciążliwy […]
Ostatnie wpisy