Jak przygotować się do rodzinnej sesji zdjęciowej?

Fotografie znakomicie pokazują piękno wspólnie spędzonych chwil, a przede wszystkim chwytają to, co jest ulotne. To właśnie na zdjęciach najlepiej widać jak się zmieniamy, jak rosną dzieci, dojrzewają dorośli… I dlatego, wspólna, rodzinna sesja zdjęciowa jest świetnym pomysłem. Trzeba tylko wiedzieć, na jaki jej rodzaj się zdecydować oraz jak się w związku z tym przygotować.

Studio czy plener – jak się ubrać?

Każdy rodzaj sesji zdjęciowej rządzi się swoimi prawami. Sesje rodzinne w plenerze są bardzo efektowne i zazwyczaj rozgrywają się w pięknych okolicznościach przyrody. Rodzaj ubranego stroju powinien być więc dostosowany do miejsca, w jakim będzie ona wykonywana oraz do panującej pory roku. Jeśli ma to być np. kwiecista łąka wiosną, najlepiej żeby ubiór był odpowiednio w to wkomponowany, wówczas całość będzie prezentowała się spójnie i nie będzie w żaden sposób sztuczna. Najlepiej zapytać o poradę fotografa, który będzie przygotowywał sesję – na pewno ma on jakieś sprawdzone koncepcje strojów. W studiu, najlepsze są z kolei delikatne kolory, a najlepiej, żeby cała rodzina była ubrana podobnie, np. w białe koszulki i jeansy.

Bądźcie naturalni, tacy jak na co dzień

Bez względu na to, gdzie będą wykonywane zdjęcia, bardzo ważny jest nastrój uczestników sesji oraz ich zachowanie. Jeśli mają to być fotografie rodzinne, powinny one ukazywać bliskość poszczególnych osób oraz uczucia, jakimi się darzą. Tak naprawdę, im mniej pozowania, tym lepiej! Nie jest też wskazany mocny makijaż czy misternie ułożone włosy. Ma być naturalnie i swobodnie. Dobrze więc rozbawiać się nawzajem, opowiadać dowcipy i dużo się przytulać. A wtedy na pewno zdolnemu fotografowi uda się ukazać, to co najważniejsze – miłość, intymność i przywiązanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

osiemnaście − siedemnaście =