Co wchodzi w skład odzieży roboczej?

Każda praca wymaga założenia odpowiedniej odzieży. Inaczej to wygląda w przypadku pracowników biurowych i handlowych, inaczej w fabryce na linii produkcyjnej, a jeszcze inaczej w przypadku pracowników budowlanych. Przyjrzyjmy się tym ostatnim.

Ochrona przez zimnem

Typowe dla pracowników budowlanych jest praca w zmiennych temperaturach i warunkach atmosferycznych. W okresie jesienno-zimowym robotnicy powinni być ubrani w grube kombinezony robocze, które ochronią ich ciała przed wychłodzeniem. Taki ubiór jest uszyty z materiałów izolujących temperaturę (na przykład kombinezony puchowe, pikowane). W cieplejszych miesiącach równie praktyczne są kombinezony, ale wykonane z lżejszych materiałów.

Ochrona przed urazami

Niezwykle ważnym zagadnieniem jest chronienie pracowników przed nieumyślnym urazem ze strony innego człowieka albo sterowanej przez niego maszyny. W tym celu robotnicy noszą kamizelki odblaskowe, które sprawiają, że są bardzo dobrze widoczni podczas przemieszczania się na placu budowy. Można je nabyć m.in. na https://fibercenter.pl/173-kamizelki-robocze.

Inną istotną kwestią jest ochrona ciała. Na przykład jednym z wymogów na każdej budowie jest noszenie kasku, który chroni głowę przed urazem. Jest to ważne, kiedy część prac jest wykonywana na wysokości (na przykład na rusztowaniu) i coś może z niego spaść na głowę pracownika (na przykład narzędzie albo element konstrukcyjny). Z kolei dla ochrony dłoni budowlańcy są zachęcani do zakładania rękawic roboczych. Niestety wielu z nich uważa, że jest to niewygodne i rezygnuje z używania rękawic

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwa × trzy =