Co powinna zawierać dziecięca wyprawka?

Każda mama oczekująca narodzin swojego dziecka pragnie dobrze przygotować się do tej roli. Czas ciąży to nie tylko dbanie o swoje zdrowie, badania, kontrole u lekarza, ale również kompletowanie wyprawki dla niemowlaka. W co należy się zaopatrzyć, aby niczego nie zabrakło podczas opieki nad dzieckiem? Lista tych najważniejszych znajduje się w poniższym artykule.

Niezbędne akcesoria

O takich przedmiotach jak wózek, łóżeczko, wanienka czy ubranka nie zapomni na pewno żadna mama, są one bowiem niezbędne. Jednakże akcesoria typu pościel, kocyk, czy rożek warto dopisać sobie do listy. Dobrym i ciekawym połączeniem pomiędzy rożkiem a becikiem jest kokon niemowlęcy. To otulacz, dzięki któremu można bezpiecznie nosić i odkładać dziecko, zapewniając przy tym maluchowi maksimum bezpieczeństwa i komfortu. Warto również pomyśleć o takich akcesoriach jak przewijak montowany na łóżeczku lub komodzie, aby nie musieć się schylać do dziecka, czy niania elektroniczna, która świetnie się sprawdza podczas drzemki maluszka.

Kompletując akcesoria niezbędne do pielęgnacji, musimy przede wszystkim zwrócić uwagę na skład kosmetyków lub materiał, z jakiego są wyprodukowane rzeczy mające bezpośredni kontakt ze skórą dziecka. Ręcznik z kapturkiem, czy pieluszki tetrowe powinny być wykonane z bawełny bez dodatków, tak jak te dostępne tutaj: https://lulando.pl/pol_m_AKCESORIA-DLA-NIEMOWLAT_PIELUSZKI-TETROWE-1422.html. Kosmetyki natomiast powinny zawierać tylko naturalne składniki, bez parabenów i innych konserwantów, za to powinny być z odpowiednim certyfikatem. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 × 1 =