Czy podróżowanie kamperem jest bezpieczne?

Podróżowanie kamperem, czyli samochodem posiadającym część mieszkalną, jest bardzo popularną formą spędzania wakacji. Pozwala on na swobodne zwiedzanie bez potrzeby rezerwowania drogich hoteli, ponieważ można w nim spać, a nawet przygotowywać posiłki. Wybierając się w taką wyprawę trzeba jednak pamiętać o kilku ważnych zasadach, aby przebiegła ona bezproblemowo i była w pełni bezpieczna.

Jak przygotować się do podróży kamperem?

Decydując się na taką eskapadę trzeba przede wszystkim wypożyczyć w pełni sprawny i bezawaryjny samochód. Jeśli jego masa nie przekracza 3,5 t można go prowadzić posiadając prawo jazdy kategorii B. Trzeba pamiętać, że poruszanie się takim autem różni się od podróży zwykłą osobówką. Warto przećwiczyć sobie jazdę szczególnie po wąskich ulicach oraz prawidłowe parkowanie. Pozwoli to oswoić się z pojazdem i ułatwi podróżowanie. Pakując się na wyjazd trzeba pamiętać, aby bagaże były odpowiednio zabezpieczone i nie stanowiły zagrożenia dla podróżujących. Powinny być one umieszczone w zamykanych pokrywach lub przywiązane do półek, aby w razie ostrego hamowania nie wyrządziły krzywdy.

Osoby jadące kamperem obowiązują te same przepisy, co podczas jazdy zwykłym samochodem. Każda z nich, znajdująca się w środku powinna być przypięta pasami bezpieczeństwa, a dzieci mogą być przewożone tylko w specjalnie do tego przeznaczonych fotelikach. Poszukując auta, które spełni wszystkie wymogi bezpieczeństwa, warto skorzystać z  wypożyczalni kamperów w Lublinie,  a podróż z pewnością będzie niesamowita przygodą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć + 16 =