Czy warto kupić używane sprężarki?

Sprężarka jest urządzeniem, które służy do podwyższenia ciśnienia gazu i wymuszenia jej przepływu. Dzięki temu ma szerokie zastosowanie w profesjonalnych, jak i domowych warsztatach. Czy lepszym rozwiązaniem jest kupienie nowego sprzętu, czy też używanego?

Sprężarka czy kompensator?

Wielokrotnie zdarza się, że obydwa pojęcia są stosowane zamiennie, dlatego, zanim zdecydujesz się sprzęt, powinieneś znać różnicę pomiędzy obydwoma. Kompensator jest rodzajem sprężarki, umożliwia uzyskanie powietrza pod dużym ciśnieniem, zakres wynosi od 6 do 10 barów. Z kolei sprężarka pozwala na zwiększenie ciśnienia wybranego gazu. Dlatego do sprężarek należą: wentylatory, dmuchawy i kompresory. Nie można nazywać zamiennie kompensatorów sprężarkami.

Czy lepiej jest kupić sprężarkę nową czy używaną?

Decydując się na model urządzenia, warto zwrócić uwagę na: moc kompensatorów, klasę czystości sprężonego powietrza, zapotrzebowanie na powietrze sprężone, eksploatację instalacji sprężonego powietrza oraz środki, który mogą być przeznaczone na jego kupno. Wybierając sprężarkę używaną, można ją kupić w zdecydowanie niższej cenie niż jest dostępna nowa. Stan techniczny używanych sprężarek zwykle jest tak samo dobry, jak nowych. Zwłaszcza wtedy, gdy zamierzasz zdecydować się na produkt, który występuje w asortymencie u pośrednika. Zazwyczaj takie urządzenia są remontowane przed sprzedażą.

Jeśli chcesz kupić sprężarkę używaną, zachęcamy do zapoznania się z asortymentem dostępnym na stronie: https://czemar.pl/pl/10-sprezarki-powietrza-uzywane-kompresory-srubowe-osuszacze-silniki-dmuchawy-zbiornik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × 5 =