Doradca finansowy – czym się zajmuje?
Finanse i rynek
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Doradca finansowy – czym się zajmuje?

Doradca finansowy jest profesjonalistą, który pomaga osobom i rodzinom podejmować rozsądne decyzje finansowe. Może on pomóc w wielu kwestiach, w tym w planowaniu emerytalnym, oszczędzaniu na studia, inwestycjach i zarządzaniu ryzykiem.

Doradca finansowy jest często nazywany menedżerem majątku lub doradcą inwestycyjnym. Terminy te są często używane zamiennie, ale istnieją między nimi istotne różnice.

Doradcy finansowi mogą pomóc w:

Planowaniu podatkowym 

Obejmuje to znalezienie sposobów na zmniejszenie obciążeń podatkowych w czasie. Na przykład, można wpłacić więcej pieniędzy do różnych planów, dzięki czemu zapłacimy mniejsze podatki przy wypłacie pieniędzy na emeryturze.

Plan nieruchomości

Obejmuje to pomoc w podjęciu decyzji, jakie aktywa powinny przejść do kogo po śmierci, a także określenie, jak duże ubezpieczenie na życie jest potrzebne i kiedy powinno być zakupione. Dobry plan spadkowy pomaga również zapewnić, że Twoje aktywa zostaną podzielone zgodnie z Twoim życzeniem, przy jednoczesnym zminimalizowaniu podatków obciążających spadkobierców.

Strategie oszczędzania i inwestowania 

Doradcy finansowi mogą pomóc określić, ile pieniędzy potrzebujesz na emeryturę i inne cele, a następnie opracować strategię osiągnięcia tych celów poprzez oszczędzanie i inwestowanie. Doradzą również konkretne inwestycje, które spełnią Twoje potrzeby, biorąc pod uwagę takie czynniki jak tolerancja na ryzyko i horyzont czasowy.

Jeśli chcesz poznać szczegóły, to koniecznie sprawdź witrynę internetową: https://adrianmalecki.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Korzyści płynące ze szkolenia pracowników firmy
Korzyści płynące ze szkolenia pracowników firmy
Pracodawca powinien dbać o to, żeby w jego zespole miejsce miały wykwalifikowane i chętne do pracy osoby. W tym celu […]
Dlaczego przeprowadzka do domu jednorodzinnego to dobry pomysł?
Dlaczego przeprowadzka do domu jednorodzinnego to dobry pomysł?
Z roku na rok coraz więcej osób podejmuje decyzję o wyprowadzeniu się z mieszkania do domu jednorodzinnego. Jego zakup wymaga […]
Dlaczego siatka rolnicza najlepiej zastępuje sznurek?
Dlaczego siatka rolnicza najlepiej zastępuje sznurek?
Dziś wielu rolników decyduje się na wybór siatek do owijania bel. Podpowiadamy, dlaczego warto sięgnąć po takie rozwiązanie i na […]
Ostatnie wpisy