Gdzie się wybrać we Włoszech na narty?

Wyjazd na narty jest jednym z najpopularniejszych sposobów spędzania wolnego czasu, a także jednym z najbardziej aktywnych. Szusowanie po stokach jest świetną zabawą  i nie powinno nikogo dziwić, że coraz więcej ludzi decyduje się na taki rodzaj wakacji. Tym bardziej, że jest to bardzo zdrowy sposób na odpoczęcie od codziennych zajęć. Innym plusem narciarstwa jest to, że nie trzeba się ograniczać do jednego kraju, ponieważ rozmaite ośrodki i trasy narciarskie są ulokowane w wielu państwach. Dzięki temu można połączyć pasję ze zwiedzaniem.

Najlepsze ośrodki we Włoszech

Jeśli chodzi o narty Włochy są krajem, w którym można znaleźć wyjątkowo dużo ośrodków w różnych miejscach Alp. W jednej dolinie może ich być kilka, tak jak ma to miejsce np. w Passo Tonale. Jest to świetna lokalizacja na spędzenie wolnego czasu, ponieważ sezon trwa tam praktycznie od listopada do maja, a całość rozciąga się na wysokości od ok. 1900m do 3100m. Daje to bardzo duży wybór, jeśli chodzi o stoki, które zostały przygotowane specjalnie tak, żeby odnalazł się na nich zarówno początkujący, jak i bardziej zaawansowany narciarz.

Innym, bardzo ciekawym miejscem jest Folgarida. Jest to miejscowość we Włoszech, w pobliżu której znajduje się sławna słoneczna dolina, czyli Val di Sole. Jest to przepiękne miejsce zarówno do nauki jazdy, jak i rozwijania już posiadanych umiejętności. Poza samymi stokami, to słoneczne miejsce oferuje bardzo gościnne ośrodki, pełne pysznego jedzenia i dodatkowych atrakcji. Val di Sole idealnie nadaje się na aktywne wakacje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cztery × 4 =