Rodzaje rowerów – Wielu z nich prawdopodobnie jeszcze nie widziałeś!

Rower to wynalazek, który istnieje już od około dwustu lat, ale przez ten czas jego wygląd bardzo się zmienił. Istnieje wiele różnych rodzajów rowerów, a każdy z nich ma swoje cechy charakterystyczne. Pierwszy rower został stworzony w XVIII wieku przez Karla Draisa, wynalazcę z Niemiec. Rower Draisa nie miał pedałów i był napędzany przez popychanie przedniego koła do przodu za pomocą stóp, siedząc na siedzeniu przymocowanym do tylnej osi.

Rower szosowy

Rower szosowy to typ roweru przeznaczony do jazdy po drogach utwardzonych, zwanych też szosą. Posiada opuszczaną kierownicę, cienkie opony i aerodynamiczne ułożenie. Rama roweru szosowego jest wykonana z lekkich materiałów, takich jak aluminium lub włókno węglowe. Rama jest zaprojektowana tak, aby była sztywna, dzięki czemu kolarz może łatwiej przenieść moc na pedały. Siodełko roweru szosowego jest również lekko pochylone do przodu, aby zapewnić kolarzom aerodynamiczną pozycję.

Rower szutrowy

Rower szutrowy to typ roweru przeznaczony do jazdy po nieutwardzonych drogach i szlakach terenowych. Posiada grubsze opony niż rower szosowy, a także szerszą kierownicę i często luźniejsze przełożenia. Możesz go kupić na stronie: https://studiosport.info/kategoria-produktu/rowery-gravel/.

BMX

BMX to typ roweru, który jest przeznaczony do jazdy trikowej. Posiada małe koła, które ułatwiają jazdę po rampach i torach oraz opuszczoną kierownicę. BMX to bardzo mały rower, który przypomina wyglądem rower dla dzieci. Jest to zdecydowanie najbardziej nietypowy typ roweru. Rowery BMX są bardzo popularne wśród młodzieży i często są wykorzystywane w zawodach. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × dwa =