Jak wybrać odpowiednie buty motocyklowe?

Jednym z najważniejszych elementów stroju motocyklisty są buty. Optymalnie zabezpieczają one bowiem kostki i stopy przed urazami mechanicznymi (w razie wypadku na drodze), a dodatkowo w znacznym stopniu zwiększają komfort podczas pokonywania trasy. Przy ich wyborze trzeba zwrócić szczególną uwagę nie tylko na atrakcyjność wizualną, czyli design, ale również na rozmiar, materiał wykonania oraz długość. Oczywiście obuwie musi być ponadto perfekcyjnie dostosowane do preferowanego stylu jazdy.

Wysoka wytrzymałość to kluczowy parametr

Przy zakupie butów motocyklowych w pierwszej kolejności zweryfikujmy ich rozmiar, tak aby z jednej strony nie przesuwały się na nodze, z drugiej zaś nadmiernie nie uciskały, blokując swobodny przepływ krwi. Najlepszym rozwiązaniem jest po prostu dokładne zmierzenie własnej stopy na płaskiej, idealnie równej nawierzchni, a następnie porównanie uzyskanego wyniku z tabelą zamieszczoną na stronie konkretnego sklepu. Warto zawsze dodać pół rozmiaru, bo daje to możliwość bezproblemowego założenia grubych skarpet w okresie zimowym. Oprócz tego buty muszą być koniecznie wykonane z materiału wystarczająco przewiewnego, a jednocześnie odpornego na uszkodzenia mechaniczne i zapewniającego optymalny komfort termiczny.

W codziennym użytkowaniu najlepiej sprawdzają się modele z naturalnej skóry, ewentualnie wysokiej jakości tworzywa syntetycznego (np. polichlorku winylu). Ostatni kluczowy czynnik to wysokość – konstrukcje niskie są dedykowane jeździe po mieście i na krótkich trasach, a długie jeździe szybkiej i wielogodzinnej. Dodajmy, że mnóstwo atrakcyjnych butów przeznaczonych dla miłośników jednośladów posiada w asortymencie ten sklep online: https://motoklan.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × 4 =