Powody dla których warto grać w planszówki

Na rynku bez trudu znajdziemy setki gier planszowych. Duży wybór różnorodnych tytułów oferuje między innymi sklep https://zgrany.pl/gry-strategiczne. Znaleźć możemy tam zarówno gry bazujących na prawdziwej historii tak najnowszej jak i tej sprzed 1000 lat jak i te oferujące przeżycie przygody w fantastycznym świecie. Co jednak sprawia, że tak chętnie kolejne pokolenia sięgają po gry planszowe?

Gry planszowe – 8 powodów, aby dać im szansę

– Gry planszowe uczą poprawnej komunikacji między graczami, co przyda się zarówno dzieciom jak i każdemu z nas dorosłym życiu.

– Dzięki radzeniu sobie z problemami abstrakcyjnymi, w mózgu pojawiają się nowe połączenia neuronowe, które nie tylko wpływają na stan naszej pamięci, ale także potrafią zwiększyć naszą inteligencję. 

– Rozwijają myślenie przyczynowo-skutkowe. Pozwalają nie tylko obserwować konsekwencje swojego postępowania, ale także uczą przewidywania potencjalnych skutków naszej decyzji.

– Gry takie zbliżają ze sobą ludzi. Mogą być nie tylko niebanalnym pomysłem na spędzenie popołudnia ze znajomymi, ale także sposobem na ciekawy wieczór z żoną lub mężem.

– Część gier wymusza szybkie podejmowanie decyzji, przez co rozwija refleks oraz wpływa korzystnie na czas reakcji.

– Rozwijają zarówno części mózgu odpowiadające za myślenie logiczne, jak i te odpowiedzialne za postrzeganie przestrzenne czy wyobraźnie.

– W dobie wszechobecnych monitorów, stanowią ciekawa alternatywę na spędzenie czasu z dziećmi.

– Element rywalizacji potrafi korzystnie wpłynąć na własną samoocenę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście − 12 =