Powody dla których warto grać w planszówki
Czas wolny
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Powody dla których warto grać w planszówki

Na rynku bez trudu znajdziemy setki gier planszowych. Duży wybór różnorodnych tytułów oferuje między innymi sklep https://zgrany.pl/gry-strategiczne. Znaleźć możemy tam zarówno gry bazujących na prawdziwej historii tak najnowszej jak i tej sprzed 1000 lat jak i te oferujące przeżycie przygody w fantastycznym świecie. Co jednak sprawia, że tak chętnie kolejne pokolenia sięgają po gry planszowe?

Gry planszowe – 8 powodów, aby dać im szansę

– Gry planszowe uczą poprawnej komunikacji między graczami, co przyda się zarówno dzieciom jak i każdemu z nas dorosłym życiu.

– Dzięki radzeniu sobie z problemami abstrakcyjnymi, w mózgu pojawiają się nowe połączenia neuronowe, które nie tylko wpływają na stan naszej pamięci, ale także potrafią zwiększyć naszą inteligencję. 

– Rozwijają myślenie przyczynowo-skutkowe. Pozwalają nie tylko obserwować konsekwencje swojego postępowania, ale także uczą przewidywania potencjalnych skutków naszej decyzji.

– Gry takie zbliżają ze sobą ludzi. Mogą być nie tylko niebanalnym pomysłem na spędzenie popołudnia ze znajomymi, ale także sposobem na ciekawy wieczór z żoną lub mężem.

– Część gier wymusza szybkie podejmowanie decyzji, przez co rozwija refleks oraz wpływa korzystnie na czas reakcji.

– Rozwijają zarówno części mózgu odpowiadające za myślenie logiczne, jak i te odpowiedzialne za postrzeganie przestrzenne czy wyobraźnie.

– W dobie wszechobecnych monitorów, stanowią ciekawa alternatywę na spędzenie czasu z dziećmi.

– Element rywalizacji potrafi korzystnie wpłynąć na własną samoocenę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie są wyroby medyczne pomagające dojść do sprawności niepełnosprawnym dzieciom?
Jakie są wyroby medyczne pomagające dojść do sprawności niepełnosprawnym dzieciom?
Wyrób medyczny, który pomaga niepełnosprawnym dzieciom dojść do sprawności fizycznej Jednym z najważniejszych rzeczy, że niepełnosprawne dzieci mogą zrobić jest […]
Czy protezy stomatologiczne można mocować na implantach?
Bezzębie, czyli całkowity brak uzębienia jest poważnym problemem nie tylko natury estetycznej, ale przede wszystkim zdrowotnej. Jego główną przyczyną jest […]
Jakimi meblami warto wzbogacić wnętrze małego mieszkania?
Małe mieszkanie można ciekawie urządzić, maksymalnie wykorzystując jego przestrzeń. Należy być jednak ostrożnym, by nie wprowadzić zbyt wielu elementów, które […]
Ostatnie wpisy