Stylowe i eleganckie wnętrze – jak je zaprojektować?

Piękne i praktyczne wnętrze to coś, co znacząco podniesie komfort przebywania w mieszkaniu i sprawi, że z przyjemnością będziemy w nim odpoczywać, bawić się i przyjmować gości. Dlatego warto już na etapie projektu zadbać o detale i pamiętać o podstawowych zasadach aranżowania pomieszczeń. Eleganckie wnętrze w dobrym stylu stanie się wtedy wizytówką naszego domu. O czym więc powinniśmy pamiętać przy projektowaniu mieszkania?

Ciekawe rozwiązania we wnętrzach – inspiracje

Na początek dobrze jest wybrać jedną gamę kolorystyczną stworzoną albo z dwóch-trzech kolorów dobranych na zasadzie kontrastu, albo z takiej samej ilości odcieni jednej barwy. Uniwersalne są palety z szarości, chłodnych błękitów czy beżu, których charakter możemy podkreślić dodatkami i tekstyliami. Bardziej wyraziste i intensywne kolory wymagają już wielkiej wprawy, gdyż źle dobrane mogą sprawić, że wnętrze stanie się przytłaczające i nieprzyjemne.

Następnym krokiem jest zaplanowanie oświetlenia – jedna lampa umieszczona centralnie na suficie zwykle nie jest już dobrym wyborem, świetnie sprawdzą się za to kinkiety, taśmy ledowe czy podświetlenia umiejscowione na meblach. Pamiętajmy, że światło to równie ważny element aranżacji jak meble czy kolory ścian, dlatego postarajmy się wykorzystać potencjał słońca i jak najmniej zasłaniać okna, by rozjaśnić wnętrze. Jeśli nie czujemy się na siłach, by samodzielnie zaprojektować swoje mieszkanie, wtedy warto skorzystać z usług specjalistów i ofert takich jak: https://tmbuilding.pl/aranzacja-wnetrz-krakow/. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że efekt będzie zgodny z naszymi oczekiwaniami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19 + 20 =