Różnice pomiędzy zaślepką wentylacyjną a uniwersalną

Po budowie lub remoncie domu bądź mieszkania pozostaje nam zazwyczaj mnóstwo otworów technologicznych. Ponieważ źle wpływają na wygląd ściany pomieszczeń mieszkalnych, należy je w jakiś sposób zamaskować. W tym celu wykorzystuje się zaślepki, których w handlu występuje kilka rodzajów. Jakie typy zaślepek możemy wykorzystać do powyższych zastosowań i gdzie najlepiej się sprawdzają?

Przewody wentylacyjne

W przypadku pozostawienia zakończeń nieużywanych przewodów od kanałów wentylacyjnych bądź miejsc lokalizacji wyczystek umożliwiających usuwanie brudu z wewnątrz dobrze sprawdzi się typowa zaślepka wentylacyjna. Umożliwia ona szczelne zamknięcie otworu, jednocześnie posiada estetyczny wygląd. Istnieją także wersje przepuszczające powietrze, ale stanowiące barierę dla płynów. Tych jednak nie używa się w domach i mieszkaniach, a np. w maszynach elektrycznych.

Puszki energetyczne

Tam, gdzie w budynku zbiegają się przewody elektryczne, panuje wysokie i niebezpieczne napięcie. Dlatego należy zakryć tego typu miejsca, stosując do tego celu zaślepki. Tutaj można wykorzystać wariant uniwersalny, widoczny na poniższej stronie https://www.bhjanecki.pl/zaslepki-uniwersalne-c-49_54.html. Zadaniem tego typu przykrycia jest uniemożliwienie łatwego dostępu do puszki, przy jednoczesnej możliwości otwarcia w każdej chwili i dokonania konserwacji punktu łączenia przewodów. W przeciwieństwie do zaślepki wentylacyjnej nie stanowi bariery izolacyjnej, jednak w tym przypadku nie ma takiej konieczności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

szesnaście − pięć =