Jak podkreślić swoje naturalne piękno?

Każda osoba jest piękna, ale niestety nie każda umie to uzewnętrznić. Dobór stroju, stylu, kolorów, makijażu czy fryzury nie są łatwe. Często dopiero po przymierzeniu kilkunastu rzeczy w sklepie, decydujemy się na zakup jednej, która leży najlepiej. Naturalną urodę znacznie podkreślają też włosy. Można je ścinać krócej, zostawiać dłuższe, farbować czy rozjaśniać. W zależności od swojego typu urody, albo nawet chęci zmiany. Jakie elementy skutecznie podkreślą urodę?

Wybór fryzury jest istotny

Krótsze włosy optycznie skracają twarz, dłuższe sprawiają, że wydaje się być pociągła. Grzywką można ukryć zbyt wysokie czoło, albo zasłonić asymetryczne brwi. Dobre cięcie może jednocześnie wydobyć z twarzy i sylwetki urodę, ale i ukryć elementy, których nie chcemy pokazywać. Warto zwrócić uwagę też na modelowanie włosów Poznań w swoim obrębie ma wielu specjalistów, którzy wykonają je profesjonalnie. Nawet bardzo proste cięcie po wymodelowaniu może odjąć lat lub podkreślić oprawę oczu czy kości policzkowe. Dlatego nie tylko na samą fryzurę warto zwracać uwagę, ale i sposób jej układania. Jeśli zdecydujemy się na metamorfozę u fryzjera, można od razu przyjrzeć się w jaki sposób układa włosy, aby twarz uzyskała lepszy wygląd. 

Istotny jest sam kolor. Niestety nieprawdą jest, że naturalny kolor włosów służy nam najlepiej. U wielu osób działa to wręcz odwrotnie. Choć zalecane jest trzymanie się ciepłej gamy kolorystycznej przy cieplejszej karnacji, a chłodnej przy zimnej cerze, to można też dobrać kolory na opak. W ten sposób ocieplimy twarz i podkreślić jej naturalny koloryt. A jeśli zmiana nam się nie spodoba, można szybko i łatwo stonować kolor, aby uzyskał ciepły lub chłodny odcień.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 × 2 =