Jakie są rodzaje mebli łazienkowych?
Ogrodnictwo i dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jakie są rodzaje mebli łazienkowych?

Meble łazienkowe to termin, który odnosi się do różnego rodzaju wyposażenia stosowanego w łazienkach. Do najczęstszych rodzajów wyposażenia łazienki należą szafki, lustra, wieszaki na ręczniki i deski sedesowe. Inne rodzaje mebli łazienkowych obejmują wanny, prysznice i zlewy.

Szafki

Szafki łazienkowe są zazwyczaj wykonane z drewna lub metalu i występują w wielu stylach i wykończeniach. Nowoczesne szafki łazienkowe służą do przechowywania codziennych przedmiotów, takich jak butelki z szamponem i ręczniki. Zapewniają również dodatkowe miejsce do przechowywania mniejszych przedmiotów, takich jak pojemniki pod prysznicem i mydła.

Lustra

Lustra łazienkowe mają różne kształty, rozmiary i są wykonane z różnych materiałów, w tym ze szkła lub tworzywa sztucznego. Niektóre lustra łazienkowe mają światła wbudowane w nie, więc mogą być używane jako lustra do golenia, podczas gdy inni są po prostu używani jako lustra próżności, gdzie można stosować makijaż lub czesać włosy stojąc przy umywalce z bieżącą wodą w pobliżu.

Stojaki

Stojaki na ręczniki to świetny sposób na utrzymanie ręczników poza podłogą i ich organizację. Mogą być umieszczone w łazience, w pobliżu zlewu lub obszaru prysznicowego, lub na zewnątrz na patio lub pokładzie.

Zlew

Zlew to umywalka służąca do mycia rąk, twarzy lub innych części ciała. Służy również do spłukiwania włosów po umyciu szamponem oraz jako pomoc w czyszczeniu zębów. Zlew łazienkowy jest zazwyczaj wykonany z porcelany lub ceramiki i posiada krany z ciepłą i zimną wodą. Głównym celem umywalki łazienkowej jest umycie rąk przed jedzeniem lub wyjściem w miejsce publiczne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Tradycyjny i świąteczny stół, o czym warto pamiętać?
Tradycyjny i świąteczny stół, o czym warto pamiętać?
Tradycje to z pewnością coś, co zawsze warto jest pielęgnować – zarówno w domu rodzinnym, jak również w osobistym, organizując […]
Nowoczesne budownictwo – czym się charakteryzuje?
Nowoczesne budownictwo – czym się charakteryzuje?
Nowoczesne budownictwo zdecydowanie zaskakuje nas pod wieloma względami. Łączenie materiałów, wykorzystywanie na bardzo dużą skalę tych dość nietypowych, poszukiwanie zupełnie […]
Kiedy wykonuje się RTG?
Kiedy wykonuje się RTG?
Badanie RTG to jedna z najbardziej popularnych form diagnostyki w wielu dziedzinach medycyny. Kiedy i w jakich okolicznościach możemy się […]
Ostatnie wpisy