Jak przygotować podłoże pod szambo?

Nie każdy – posiadając działkę, na której buduje dom – ma możliwość podłączenia się do kanalizacji zbiorczej. Często sprawa jest utrudniona, dlatego pojawia się potrzeba zamontowania zbiornika na szambo w obrębie posesji. Przede wszystkim wiąże się to z wyborem odpowiednio dużego zbiornika oraz miejsca, gdzie należy go umieścić. Zbiorniki najczęściej są zrobione z betonu lub tworzyw sztucznych, a ich objętość coraz większa, dzięki czemu opróżnianie ich jest jak najrzadsze. Wybierając miejsce na posesji, należy wziąć pod uwagę odległość od drogi dojazdowej. Kilka razy w roku będzie musiał dojechać tam wóz asenizacyjny.

Często ciężko określić miejsce posadowienia zbiornika, dlatego zaleca się pomoc specjalistów, jakimi przykładowo są http://kamal-bet.pl/.

Poprawne wykonanie i osadzenie szamba

Przede wszystkim dużą rolę odgrywa tutaj odpowiednie posadowienie wykopu. Nie może się znajdować w pobliżu ujęcia wody pitnej czy okien budynków mieszkalnych. Wykop powinien być zabezpieczony za pomocą impregnatu lub betonu, w zależności od rodzaju materiału z jakiego zrobiony jest zbiornik na szambo. Jeżeli stosowany jest zbiornik betonowy, nie ma potrzeby go dodatkowo obciążać lub zakotwiczać – jest już wystarczająco ciężki. Jedynym problemem, jaki się pojawia, jest jego dostarczenie na teren posesji. Na terenie całej Polski istnieją firmy specjalizujące się w tego typu działaniach, a szczególnie szamba betonowe Śląsk i okolice posiadają firmy, które działają niezależnie od miejsca lokalizacji i są w stanie pomóc każdemu konsumentowi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwa × cztery =