Jakie rodzaje drzew są wykorzystywane do produkcji pelletu?
Lifestyle
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jakie rodzaje drzew są wykorzystywane do produkcji pelletu?

Pellety drzewne są produkowane z rozdrobnionego drewna drzew, które zostały pozyskane w sposób zrównoważony. Mogą być wytwarzane z każdego rodzaju drewna, ale większość peletów jest wytwarzana z drewna miękkiego, ponieważ dobrze się pali i wytwarza dużo energii.

Rodzaje drewna miękkiego wykorzystywane w paliwie na pellety

Miękkie drewno to każde drzewo iglaste, które ma igły i szyszki, takie jak sosna i jodła. Do najczęstszych rodzajów miękkiego drewna wykorzystywanego do produkcji pelletu należą:

Sosna

Sosna jest najczęstszym rodzajem miękkiego drewna używanego do produkcji paliwa peletowego. Sosna rośnie szybko i jest niedroga w pozyskaniu, co czyni ją idealnym wyborem do produkcji paliw z biomasy, takich jak pelety drzewne. Główne gatunki wykorzystywane do produkcji peletów to sosna loblolly (Pinus taeda) i sosna krótkołodygowa (Pinus echinata).

Jodła

Jodły są również powszechnie stosowane w produkcji peletów drzewnych, ponieważ szybko rosną i mogą być pozyskiwane w młodym wieku bez szkody dla ich zdolności do wytwarzania przyszłych przyrostów. Jodła balsamiczna (Abies balsamea) jest najbardziej powszechnym rodzajem jodły używanej do produkcji pelletu drzewnego.

Brzoza

Brzoza to kolejny popularny gatunek drewna wykorzystywany do produkcji pelletu drzewnego. Jest to miękkie drewno o jasnym kolorze, które jest łatwe w obróbce i może być pozyskiwane w młodym wieku bez szkody dla jego zdolności do wzrostu w przyszłości. Najpopularniejsze rodzaje brzozy używane do produkcji peletów to brzoza papierowa (Betula papyrifera) i brzoza biała (Betula pendula).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Na jaką izolację termiczną zdecydować się w domu wolnostojącym?
Na jaką izolację termiczną zdecydować się w domu wolnostojącym?
Każdy, kto chce ocieplić dom, czyni to z ważnej przyczyny. Takie działanie wiąże się z niższymi rachunkami i sporą oszczędnością. […]
Frak, smoking czy garnitur – co pasuje na ślub?
Panuje powszechne przekonanie, że tylko panna młoda ma problem z wyborem odpowiedniej kreacji na ślub. Nic bardziej mylnego – wielu […]
Jak dbać o ekspres do kawy?
Jak dbać o ekspres do kawy?
Niewiele jest rzeczy, które mogą poprawić Twój dzień tak bardzo jak filiżanka świeżo zaparzonej kawy. Niezależnie od tego, czy pijesz […]
Ostatnie wpisy