Jakie rodzaje drzew są wykorzystywane do produkcji pelletu?
Lifestyle
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jakie rodzaje drzew są wykorzystywane do produkcji pelletu?

Pellety drzewne są produkowane z rozdrobnionego drewna drzew, które zostały pozyskane w sposób zrównoważony. Mogą być wytwarzane z każdego rodzaju drewna, ale większość peletów jest wytwarzana z drewna miękkiego, ponieważ dobrze się pali i wytwarza dużo energii.

Rodzaje drewna miękkiego wykorzystywane w paliwie na pellety

Miękkie drewno to każde drzewo iglaste, które ma igły i szyszki, takie jak sosna i jodła. Do najczęstszych rodzajów miękkiego drewna wykorzystywanego do produkcji pelletu należą:

Sosna

Sosna jest najczęstszym rodzajem miękkiego drewna używanego do produkcji paliwa peletowego. Sosna rośnie szybko i jest niedroga w pozyskaniu, co czyni ją idealnym wyborem do produkcji paliw z biomasy, takich jak pelety drzewne. Główne gatunki wykorzystywane do produkcji peletów to sosna loblolly (Pinus taeda) i sosna krótkołodygowa (Pinus echinata).

Jodła

Jodły są również powszechnie stosowane w produkcji peletów drzewnych, ponieważ szybko rosną i mogą być pozyskiwane w młodym wieku bez szkody dla ich zdolności do wytwarzania przyszłych przyrostów. Jodła balsamiczna (Abies balsamea) jest najbardziej powszechnym rodzajem jodły używanej do produkcji pelletu drzewnego.

Brzoza

Brzoza to kolejny popularny gatunek drewna wykorzystywany do produkcji pelletu drzewnego. Jest to miękkie drewno o jasnym kolorze, które jest łatwe w obróbce i może być pozyskiwane w młodym wieku bez szkody dla jego zdolności do wzrostu w przyszłości. Najpopularniejsze rodzaje brzozy używane do produkcji peletów to brzoza papierowa (Betula papyrifera) i brzoza biała (Betula pendula).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Smartwatch – nie tylko dodatek do stroju, ale i praktyczne akcesorium
Smartwatch – nie tylko dodatek do stroju, ale i praktyczne akcesorium
Smartwatch to nowoczesne urządzenie, które podbija serca wielu użytkowników. Doceniają oni zarówno jego estetykę, jak i funkcjonalność. Producenci oferują zarówno […]
Jakimi meblami wypełnić pokój dziecięcy?
Meble stanowią podstawowe wyposażenie domu i decydują o funkcjonalności pomieszczeń. Wpływają też na ich wygląd, ponieważ są jednocześnie elementami aranżacyjnymi. […]
Korzyści płynące ze szkolenia pracowników firmy
Korzyści płynące ze szkolenia pracowników firmy
Pracodawca powinien dbać o to, żeby w jego zespole miejsce miały wykwalifikowane i chętne do pracy osoby. W tym celu […]
Ostatnie wpisy