Skrzynia biegów – jakie może mieć problemy?
Technologie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Skrzynia biegów – jakie może mieć problemy?

Skrzynia biegów to najbardziej skomplikowany układ w Twoim samochodzie. Jest odpowiedzialna za poruszanie pojazdu do przodu i do tyłu, a także musi zmieniać biegi, aby to się stało. Problem ze skrzynią biegów może być kosztowny do naprawienia i może pozostawić Cię na poboczu drogi.

Do najczęstszych problemów ze skrzynią biegów należą:

Hałaśliwe przełączanie biegów 

Przełącznik może wydawać zgrzytliwy lub świszczący dźwięk, gdy próbujesz poruszać się do przodu lub do tyłu. Może to być spowodowane problemem z przekładniami wewnątrz skrzyni biegów lub luźnym połączeniem przewodów w układzie elektrycznym samochodu.

Poślizg 

Jeśli w jednej chwili samochód przesuwa się płynnie, a potem nagle wygląda, jakby miał się zatrzymać podczas przyspieszania, może to być znak, że coś jest nie tak ze skrzynią biegów. Poślizg jest zwykle spowodowany przez złe sprzęgła lub zawory, które wymagają wymiany przez profesjonalnego mechanika.

Trzęsienie się 

Trzęsienie się jest kolejną oznaką problemów z automatyczną skrzynią biegów. Występuje ono podczas jazdy z niewielką prędkością, na przykład podczas postoju na skrzyżowaniu lub oczekiwania na zmianę świateł, aby można było skręcić w inną ulicę. W takiej sytuacji samochód może sprawiać wrażenie, jakby się zacinał po wrzuceniu biegu i ruszeniu do przodu poprzez szarpnięcie i głośne dźwięki.

Jeśli masz jakieś problemy z tym elementem, to naprawa skrzyni biegów Poznań, jest miastem, w którym znajdziesz bardzo wielu specjalistów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Gdzie można się zbadać pod kątem występowania chorób genetycznych?
Pierwsze badania sprawdzające, czy organizmu nie toczy określona choroba, są robione zaraz po przyjściu dziecka na świat. Do grupy sprawdzanych […]
Z jakimi dolegliwościami może nam pomóc psychiatra?
Wokół chorób psychicznych krąży wiele mitów i stereotypów, które niestety są krzywdzące zarówno dla osób nimi dotkniętych, jak i ich […]
Na jaką instalację grzewczą zdecydować się w swoim domu?
Instalacja grzewcza to ważny element każdego domu. Wykorzystując ją, można dostarczyć ciepło do każdego pomieszczenia w budynku, ogrzać wodę, czy […]
Ostatnie wpisy