Jakie rodzaje spedycji towarów wyróżniamy?

Spedycja to proces przenoszenia towarów z jednego kraju do drugiego. Może się to odbywać drogą lądową, powietrzną lub morską. Do najpopularniejszych rodzajów spedycji należą:

Spedycja morska 

Ten rodzaj spedycji jest najstarszy. Stosuje się ją do transportu towarów drogą morską. Główną różnicą między transportem morskim a lądowym jest fakt, że łodzie nie są ograniczone drogami, więc mogą dotrzeć w każde miejsce na świecie. Mają też niższe koszty transportu niż pojazdy lądowe ze względu na niewielką masę na jednostkę objętości. Spedytorzy morscy wykorzystują różne rodzaje statków w zależności od wielkości ładunku i jego punktu docelowego. Na dzisiejszym rynku wiele firm wykorzystuję transport morski Gdynia ze względu na swoją lokalizację posiada kilku przedstawicieli spedycji morskiej.

Spedycja lądowa

Transport lądowy jest tańszy niż morski, ale jest mniej elastyczny, gdy chcesz szybko wysłać ładunek za granicę lub gdy potrzebujesz dużej ilości towarów wysłanych za jednym razem. Transport lądowy obejmuje usługi frachtu kolejowego. Oba sposoby są realizowane w specjalnych kontenerach tak zwanych frachtach kolejowych.

Spedycja lotnicza

Transport lotniczy umożliwia firmom wysłanie swoich towarów w dowolne miejsce na świecie w krótkim czasie ze względu na jego dużą szybkość i elastyczność w porównaniu z trybami transportu lądowego. Czas dostawy frachtu lotniczego jest zwykle w ciągu jednego tygodnia. Usługi spedycji lotniczej są również dostępne dla dużych ilości towarów i mogą być wykorzystywane do wysyłania łatwo psujących się produktów, takich jak żywność lub kwiaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiem + trzy =