Praca za granicą – do kogo się najlepiej zgłosić, w celu jej znalezienia?

Odpowiedź brzmi – to zależy od Twoich kwalifikacji, doświadczenia i samej pracy. Najczęstszym sposobem znalezienia pracy za granicą jest skorzystanie z usług agencji zatrudnienia (lub agencji rekrutacyjnej, jak się je często nazywa). Takie pośrednictwo pracy za granicą specjalizuje się w umieszczaniu ludzi z całego świata na stanowiskach poza granicami naszego kraju. Mogą one również pomóc Ci w znalezieniu pracy w Twoim kraju, jeśli straciłeś pracę lub chcesz zmienić karierę.

W jaki sposób agencje zatrudnienia mogą pomóc nam, w odnalezieniu odpowiedniej pracy?

Agencje zatrudnienia współpracują z pracodawcami, którzy poszukują kandydatów na określone stanowiska. Ogłoszenia o wolnych miejscach pracy zamieszczają na swojej stronie internetowej lub w gazetach i czasopismach. Po zarejestrowaniu się w agencji pracy, agencja skontaktuje się z Tobą, podając szczegóły dotyczące odpowiednich stanowisk, które odpowiadają Twoim umiejętnościom i doświadczeniu. Możesz również skontaktować się z nimi bezpośrednio, jeśli na ich stronie internetowej lub w prasie nie ma odpowiednich ogłoszeń o pracę.

Inną możliwością jest odwiedzenie ambasady lub konsulatu generalnego w Twoim kraju i zapytanie, czy w ambasadzie/konsulacie za granicą są wolne stanowiska, które mogłyby odpowiadać Twoim umiejętnościom i doświadczeniu. Ambasady/konsulaty nie zawsze ogłaszają te stanowiska publicznie, ale mogą podać Ci nazwiska osób, które mogą Ci pomóc w znalezieniu pracy za granicą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × 4 =