Kosiarka – jakie elementy mogą wymagać wymiany na nowe?

Dłuższa eksploatacja kosiarki może wiązać się z wymianą jej niektórych elementów. Oprócz części silnika mogą to być ostrza. Trzeba też zwrócić na uwagę na jazdę w terenie, gdzie zużywają się kółka lub opony. Które elementy kosiarki mogą wymagać wymiany?

Wymiana elementów silnika 

W kosiarkach bardzo często dochodzi do usterek poszczególnych elementów silnika. Dochodzi przykładowo do wygięcia wału korbowego. Często wynika to z przejeżdżania po kamieniach lub korzeniach. Wiąże się to z dużym hałasem – nawet na najniższych obrotach kosiarki. Trzeba przy tym uważać na odpadnięcie tłumika. Bardzo poważnym problemem jest też poluzowanie połączeń gwintowych, które trzeba jak najszybciej wymienić na nowe. 

Problemy z nożem, oponami i kółkami kosiarek 

Po paru latach użytkowania kosiarki zaczyna tępić się nóż. Może to powodować nierównomierne koszenie, co odbije się na wyglądzie trawnika. Częste jeżdżenie po nierównym terenie po czasie powoduje ścieranie bieżnika. Należy wtedy wymienić oponę, którą można dopasować do wybranej kosiarki, jak np. na witrynie https://profesjonalneopony.pl/pol_m_Rolnicze_Opony-do-kosiarki-383.html. Niektóre modele zamiast opon posiadają mniejsze kółka z tworzyw gumowych i czasami zużywają się w ciągu jednego sezonu. Zdarza im się wypadać po poluzowaniu śrub montażowych, które należy wymienić na nowe. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

piętnaście + 13 =