Na co zwrócić uwagę wybierając szambo?

Szambo jest koniecznością w sytuacji, gdy nie mamy możliwości podłączenia się do systemu kanalizacji miejskiej. Posiadając domek na wsi lub działkę, będzie ono koniecznością, w przypadku chęci mieszkania w takim miejscu na stałe. Zanim jednak zamówimy pierwsze lepsze szambo, powinniśmy wiedzieć jaka wersja będzie najlepsza do naszych zastosowań. W tym celu stworzyliśmy ten krótki poradnik.

Jaki materiał?

Dawniej szamba wykonywano wyłącznie z betonu. Obecnie ta technologia wciąż cieszy się sporym zainteresowaniem. Głównie dlatego, że szamba tego typu są tanie i solidne. Ruchy warstw ziemi, a także korzenie drzew, nie są w stanie im zaszkodzić. Jeżeli mieszkamy w Częstochowie lub okolicach, możemy skorzystać z poniższej oferty: http://szamba-betonowe-360.pl/slask/czestochowa/. Również jest możliwość, aby zdecydować się też na szambo z tworzywa sztucznego. Nie jest ono tak wytrzymałe, jednak jego główną zaletą jest lekkość. Ułatwia to transport, w sytuacji gdy jesteśmy zmuszeni zainstalować szambo w miejscu, gdzie dojazd jest mocno utrudniony i ciężarówka nie dałaby rady dostarczyć ciężkich betonowych kręgów.

Wielkość szamba

Niezmiernie ważnym parametrem jest pojemność zbiornika. Należy wyliczyć ją na podstawie ilości mieszkańców, pomnożonej przez średnie dzienne zużycie wody przez każdego z nich. Zawsze bierzemy pod uwagę przypadek, gdy każdy domownik zechce każdego dnia wziąć kąpiel. Mnożymy więc pojemność wanny razy ilość domowników, a następnie razy jednostkę czasu (ilość dni), co którą chcemy opróżniać zbiornik. W ten sposób z pewnością szambo nie będzie się nadmiernie szybko napełniać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziesięć + trzy =