Jak nieszablonowo ozdobić salon?

Salon to pomieszczenie o charakterze reprezentacyjnym, w którym najczęściej relaksujemy się i przyjmujemy gości. Z tego powodu powinien być wyposażony w różne niebanalne elementy dekoracyjne, wzbogacające cały wystrój. Ściany warto ozdobić m.in. minimalistycznymi plakatami oraz grafikami inspirowanymi stylem skandynawskim – zarówno czarno-białymi, jak i typograficznymi (z ciekawymi napisami). Tego rodzaju produkty posiada w swojej szerokiej ofercie sklep Scandiposter

Kreatywność pozwoli nam uzyskać zachwycający efekt

Plakaty ścienne to nie jedyne elementy dekoracyjne, jakie idealnie nadają się do umieszczenia w salonie. Można tam również z powodzeniem powiesić efektowne obrazy oprawione w ramy, a także zdjęcia rodzinne. Jest to doskonały sposób na dodanie przestrzeni amerykańskiego sznytu. Inne godne uwagi ozdoby to m.in. nowoczesne fototapety 3D z motywami florystycznymi i architektonicznymi, lustra o finezyjnych kształtach (np. w formie kraty ze zróżnicowanymi pod względem wielkości lustrzanymi elementami), oryginalne koła z plisami (mieniące się kolorami i blaskiem) oraz gabloty z motylami czy rzadkimi owadami.

Niezwykle interesującymi dekoracjami salonowymi są również konstrukcje sztukateryjne ze styropianu i gipsu, takie jak listwy podłogowe, zabudowy do karniszy i lamp czy gzymsy zamontowane nad drzwiami oraz oknami. Pozwalają one w mgnieniu oka odmienić aranżację całego pomieszczenia. Oczywiście warto też postawić na bardziej tradycyjne rozwiązania – np. stylowe wazony na kwiaty i piękne tekstylia (firany, poduszki, pledy itp.).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 × cztery =