Ozdoby na balkon – praktyczne i stylowe

W okresie wiosennym z większą uwagą spoglądamy na nasze balkony. Smutne i szare po zimowej przerwie, znów zachęcają do wypoczynku na świeżym powietrzu. Aby jednak w pełni zrelaksować się na własnym balkonie, należy urządzić go tak, by był nie tylko piękny, ale również funkcjonalny.

O czym pamiętać?

Pierwszym błędem popełnianym w aranżacji przestrzeni balkonowej jest ustawienie zbędnych szafek, które zazwyczaj zajmują dużo miejsca. Lepszym i o wiele praktycznym rozwiązaniem jest kufer na balkon. Ozdobna skrzynia z pojemnikiem na sprzęt i siedziskiem umieszczonym na wieku, ukryje narzędzia i inne potrzebne rzeczy, a równocześnie zapewni nam wygodne siedzisko, skutecznie zmniejszając ilość mebli na balkonie.

Aby zachować estetykę otoczenia, dobrze jest rozważyć zamianę standardowych kwietników, posiadających kilka miejsc na umieszczenie naczyń z kwiatami, na wysokie doniczki stojące na ziemi. Ich smukła forma nada balkonowi klasyczny, elegancki styl. Strzeliste kształty również optycznie powiększą przestrzeń, dzięki czemu nie będziemy czuli się przytłoczeni. Przydadzą się także dekoracyjne lampki, które wieczorem mogą ciekawie oświetlić miejsce. Niezbędnym elementem jest także stolik – na rynku są dostępne zarówno te klasyczne, jak bardziej zdobione. Oba rodzaje pełnią rolę dekoracyjną.

Balkon to najczęściej niewiele miejsca do zagospodarowania. Warto więc przed przystąpieniem do urządzania dokładnie zastanowić się nad wyborem mebli i dodatków, które pozwolą nam zaplanować przestrzeń estetycznie oraz z dbałością o każdy szczegół tak, by móc na nim wypoczywać w pełnym komforcie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cztery + 3 =