Wszystko, czego powinieneś się dowiedzieć o ekologicznym ogrzewaniu

Ekologiczne ogrzewanie jest w polskich domach coraz popularniejsze. Pozwala na ograniczenie emisji szkodliwych pyłów, którymi oddychamy na co dzień, a w użytkowaniu okazuje się rozwiązaniem dużo bardziej ekonomicznym. Warto wiedzieć, jaki ekologiczny opał wybrać do ogrzewania – stosowanie pelletu czy ekogroszku może okazać się na dłuższą metę naprawdę opłacalne.

Ekologiczny opał – dlaczego warto?

Stosując ekologiczny opał, nie wytwarzamy smogu. Nie szkodzimy więc środowisku naturalnemu w tym stopniu, co przy tradycyjnych metodach grzewczych. Coraz więcej polskich miast wprowadza zakazy palenia węglem czy drewnem – z tego powodu paliwa ekologiczne stają się tańsze i łatwiejsze do dostania. Warto sprawdzić również możliwości częściowego zrefundowania inwestycji, jaką będzie dedykowany piec. Wybór dobrego ekogroszku może wpływać na komfort użytkownika nowoczesnego pieca – ostatnie modele posiadają podajniki, dlatego są też praktycznie bezobsługowe. Tego typu paliwa nie powodują powstawania dużej ilości popiołów, przez co przyczyniają się do dłuższej żywotności pieca.

Jaka jest jakość ekologicznego opału?

Okazuje się, że pellet czy ekogroszek wykazują podobną wydajność co węgiel. Należy jednak wybierać ekologiczny opał najwyższej jakości, który posiada certyfikaty oraz wysoką kaloryczność. Należy również zwracać uwagę na przechowywanie opału – pellet musi znajdować się w szczelnych workach, natomiast ekogroszek można kupować luzem. Zakupionego ekogroszku nie powinno się przechowywać na zewnątrz z narażeniem na opady deszczu, ponieważ zbyt duża wilgotność potrafi zmniejszyć jakość opału.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

czternaście + dwa =