Sprzęt wędkarski warty uwagi

Każdy wędkarz, zarówno rozpoczynający swoją przygodę z tym hobby, jak i osoby z długoletnim stażem marzą o jak najlepszym sprzęcie, który pozwoli mu na osiągnięcie sukcesów w tej dziedzinie. Asortyment sprzętu wędkarskiego oferowanego zarówno w sklepach stacjonarnych, jak internetowych (np. insel) jest ogromny.

Wędki

Rodzaj uzależniony jest głównie od sposobu wędkowania. Długość, ciężar wyrzutu i rodzaj materiału wędki zależy, jaką metodą będziemy łowić. Omawiając jednak ten sprzęt według sposobu montowania i przewozu, występują dwa podstawowe modele:
– wędki teleskopowe, które rozkładamy poprzez wysuwanie elementów (można je zobaczyć tutaj https://sklep.insel.pl/2634-teleskopowe);
– wędki składane, zbudowane z niezależnych 2 do 4 elementów.

Kołowrotki

Podobnie jak w przypadku wędek, rodzaj kołowrotka zależny jest od metody połowu. Musi także być dostosowany do posiadanej wędki. Warto zwrócić uwagę na sposób łożyskowania kołowrotka. Te warte uwagi posiadają łożyskowanie pozwalające na długotrwałe użytkowanie sprzętu.

Osprzęt wędkarski

To wszelkiego rodzaju sprzęt związany z procesem łowienia. Począwszy od podpórek na wędki, poprzez sygnalizatory aż do specjalnych koszy zanętowych i haczyków. Sprzęt wędkarski warty uwagi w tej grupie powinien cechować się trwałością, wytrzymałością i odpornością na warunki atmosferyczne.

Dodatki

To cały asortyment, który nie ma bezpośredniego wpływu na łowienie, ale znacznie go ułatwia i uprzyjemnia. Do tej grupy zaliczyć można zarówno krzesełka jak i namioty wędkarskie. Dodatki to także sonary, echosondy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pięć + 11 =