Co zrobić, aby farbowane włosy były w dobrej kondycji?
Lifestyle
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Co zrobić, aby farbowane włosy były w dobrej kondycji?

Częste farbowanie włosów (a zwłaszcza ich rozjaśnianie) może się odbić znacząco na ich stanie i sprawić, że staną się suche i łamliwe. Jak temu zapobiec?

Odpowiednia pielęgnacja

Farbowane włosy wymagają odpowiedniej pielęgnacji, co pozwoli nie tylko cieszyć się dłużej pięknym kolorem, ale przede wszystkim sprawi, że włosy będą w dobrej kondycji:

a) mycie włosów – należy robić to w letniej wodzie 2-3 razy w tygodniu

b) kosmetyki do codziennej pielęgnacji – powinny to być produkty przeznaczone do farbowanych włosów, które wzmacniają łuskę włosa jednocześnie je nawilżając i odżywiając. Warto stawiać na te najlepszej jakości, czyli takie, które w swoim składzie nie mają silikonów i parabenów, a jak najwięcej składników pochodzenia naturalnego

c) odżywianie – co najmniej raz w tygodniu należy przeprowadzać kuracje do włosów. W warunkach domowych może to się odbywać za pomocą masek domowej roboty, np. z wykorzystaniem białka jajek, majonezu i jogurtu naturalnego. Ta mieszanka wykazuje silne działania regenerujące i nawilżające.

Jak ją przygotować? Białko należy ubić na sztywno, dodać łyżkę jogurtu i łyżkę majonezu. Gotową maskę nakładamy na włosy. Następnie trzeba owinąć je czepkiem i ręcznikiem i pozostawić na 30 min. Po tym czasie włosy należy normalnie umyć. Maskę powinno stosować się raz w tygodniu.

Równie dobrym sposobem na wzmocnienie włosów jest ich olejowanie z wykorzystaniem naturalnego oleju (np. kokosowego lub olejku rycynowego). Niewielką ilość oleju rozprowadzamy na włosy i pozostawiamy ok 2 godz. Po tym czasie włosy należy umyć.

Na kondycję włosów wpływają także wykorzystywane farby do włosów. Jeżeli zabieg ten wykonywany jest w warunkach domowych, należy pamiętać o wyborze odpowiedniej farby, czyli takiej która nie zawiera amoniaku, substancji która nie tylko może uczulać i podrażniać skórę głowy, ale przede wszystkim wywiera szkodliwy wpływ na strukturę włosów. Włosy zaczynają się łamać, szybko wysuszać i wykazują tendencję do rozdwajania się końcówek.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Księgowość firmy – kto może ją prowadzić?
Księgowość firmy – kto może ją prowadzić?
Prawo w naszym kraju jednoznacznie nie określa, kto może prowadzić księgowość w firmie. Organów skarbowych nie do końca interesuje więc, […]
W jakich branżach na rynku używane są pieczątki imienne?
W jakich branżach na rynku używane są pieczątki imienne?
Pieczątki imienne mogą być przydatne w każdej firmie, która wymaga od pracownika podpisywania się imieniem i nazwiskiem na dokumentach. Pieczątka […]
Czym różnią się od siebie poszczególne rodzaje porcelany?
Czym różnią się od siebie poszczególne rodzaje porcelany?
Niezmiennie od setek lat porcelana cieszy się niesłabnącą popularnością. Chociaż obecnie dostępność wykonanych z niej serwisów, biżuterii, ozdób czy rzeźb […]
Ostatnie wpisy