Co zrobić, aby farbowane włosy były w dobrej kondycji?
Lifestyle
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Co zrobić, aby farbowane włosy były w dobrej kondycji?

Częste farbowanie włosów (a zwłaszcza ich rozjaśnianie) może się odbić znacząco na ich stanie i sprawić, że staną się suche i łamliwe. Jak temu zapobiec?

Odpowiednia pielęgnacja

Farbowane włosy wymagają odpowiedniej pielęgnacji, co pozwoli nie tylko cieszyć się dłużej pięknym kolorem, ale przede wszystkim sprawi, że włosy będą w dobrej kondycji:

a) mycie włosów – należy robić to w letniej wodzie 2-3 razy w tygodniu

b) kosmetyki do codziennej pielęgnacji – powinny to być produkty przeznaczone do farbowanych włosów, które wzmacniają łuskę włosa jednocześnie je nawilżając i odżywiając. Warto stawiać na te najlepszej jakości, czyli takie, które w swoim składzie nie mają silikonów i parabenów, a jak najwięcej składników pochodzenia naturalnego

c) odżywianie – co najmniej raz w tygodniu należy przeprowadzać kuracje do włosów. W warunkach domowych może to się odbywać za pomocą masek domowej roboty, np. z wykorzystaniem białka jajek, majonezu i jogurtu naturalnego. Ta mieszanka wykazuje silne działania regenerujące i nawilżające.

Jak ją przygotować? Białko należy ubić na sztywno, dodać łyżkę jogurtu i łyżkę majonezu. Gotową maskę nakładamy na włosy. Następnie trzeba owinąć je czepkiem i ręcznikiem i pozostawić na 30 min. Po tym czasie włosy należy normalnie umyć. Maskę powinno stosować się raz w tygodniu.

Równie dobrym sposobem na wzmocnienie włosów jest ich olejowanie z wykorzystaniem naturalnego oleju (np. kokosowego lub olejku rycynowego). Niewielką ilość oleju rozprowadzamy na włosy i pozostawiamy ok 2 godz. Po tym czasie włosy należy umyć.

Na kondycję włosów wpływają także wykorzystywane farby do włosów. Jeżeli zabieg ten wykonywany jest w warunkach domowych, należy pamiętać o wyborze odpowiedniej farby, czyli takiej która nie zawiera amoniaku, substancji która nie tylko może uczulać i podrażniać skórę głowy, ale przede wszystkim wywiera szkodliwy wpływ na strukturę włosów. Włosy zaczynają się łamać, szybko wysuszać i wykazują tendencję do rozdwajania się końcówek.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
10 sposobów na relaks
10 sposobów na relaks
Jak ważny jest relaks i odpoczynek w życiu każdego człowieka o tym chyba nie trzeba mówić. Każdy z nas ma […]
Jakie rozwiązania można zastosować w swoim wielopiętrowym domu?
Jeszcze kilka lat temu w naszym kraju większość obiektów mieszkalnych stanowiły domy parterowe lub co najwyżej jednopiętrowe. Obecnie jednak coraz […]
Na jakim wyposażeniu do domu nie warto oszczędzać?
Na jakim wyposażeniu do domu nie warto oszczędzać?
Kiedy stajemy przed obliczem remontu, staramy się oszczędzić jak najwięcej pieniędzy. Czasami zdarza się, że kupujemy tańsze wyposażenie, co powoduje, […]
Ostatnie wpisy