Jak odpowiednio wyznaczyć miejsca parkingowe?
Lifestyle
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jak odpowiednio wyznaczyć miejsca parkingowe?

Miejsca parkingowe przy centrach handlowych, sklepach czy w strefach zamieszkania nikogo nie dziwią. Bez wątpienia ułatwiają także parkowanie samochodu. Wyznaczone linie, określona szerokość i długość pozwala bezpiecznie zatrzymać pojazd i uniknąć nieprzyjemnych w skutkach kolizji czy nieporozumień z innymi kierowcami. Istnieją określone przepisy, które regulują proces tworzenia miejsc parkingowych. Znajdują się w nich informacje o niezbędnych oznaczeniach tego typu przestrzeni, a także dodatkowe dane. Jak zatem prawidłowo wyznaczyć przestrzeń parkingową, ułatwiając tym samym poruszanie się po niej? Istnieje kilka takich wytycznych.

Bezpiecznie i wygodnie

Aby prawidłowo wyznaczyć miejsce postojowe, należy użyć zarówno znaków pionowych, jak i poziomych. W celu wyznaczenia na jezdni miejsc dedykowanych na postój pojazdów należy wykorzystać linie P-18 lub P-19, co związane jest z przyjętym sposobem parkowania. Jak sytuacja wygląda w przypadku oznakowania pionowego?

W tym celu należy użyć znaków, które określają miejsce i sposób parkowania. Najczęściej stosuje się tabliczki T-30 oraz znaki D-18, które można znaleźć pod poniższym linkiem: https://www.matech.com.pl/pl/znak-d-18a-parking-miejsce-zastrzezone-i-generacja. Tak przygotowany parking nie powinien budzić żadnych wątpliwości interpretacyjnych. Rozplanowując miejsce postojowe dla osób niepełnosprawnych, należy wziąć pod uwagę dodatkowe kwestie i oznaczenia, które jednoznacznie wskazują na szczególny typ tego obszaru.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Szkolenia motywacyjne – na czym polegają
Szkolenia motywacyjne – na czym polegają
Chyba każdy człowiek miał w życiu okres, kiedy nic mu się nie chciało, nie potrafił cieszyć się tym, co ma […]
Atrakcje, które sprawdzą się dla fanów adrenaliny
Atrakcje, które sprawdzą się dla fanów adrenaliny
Skoki spadochronowe to aktywność, na którą decydują się osoby, poszukujące niecodziennych wrażeń. Ten sport ekstremalny dostarcza ogromnej dawki adrenaliny, dlatego […]
Własny sklep – jak zapewnić klientowi zawsze świeże pieczywo?
Własny sklep – jak zapewnić klientowi zawsze świeże pieczywo?
Prowadzenie punktu sprzedaży żywności w dzisiejszych czasach jest bardzo trudne. Duża konkurencja wymaga od przedsiębiorcy perfekcji w tworzeniu biznesu. Najważniejszą […]
Ostatnie wpisy