Jak odpowiednio wyznaczyć miejsca parkingowe?

Miejsca parkingowe przy centrach handlowych, sklepach czy w strefach zamieszkania nikogo nie dziwią. Bez wątpienia ułatwiają także parkowanie samochodu. Wyznaczone linie, określona szerokość i długość pozwala bezpiecznie zatrzymać pojazd i uniknąć nieprzyjemnych w skutkach kolizji czy nieporozumień z innymi kierowcami. Istnieją określone przepisy, które regulują proces tworzenia miejsc parkingowych. Znajdują się w nich informacje o niezbędnych oznaczeniach tego typu przestrzeni, a także dodatkowe dane. Jak zatem prawidłowo wyznaczyć przestrzeń parkingową, ułatwiając tym samym poruszanie się po niej? Istnieje kilka takich wytycznych.

Bezpiecznie i wygodnie

Aby prawidłowo wyznaczyć miejsce postojowe, należy użyć zarówno znaków pionowych, jak i poziomych. W celu wyznaczenia na jezdni miejsc dedykowanych na postój pojazdów należy wykorzystać linie P-18 lub P-19, co związane jest z przyjętym sposobem parkowania. Jak sytuacja wygląda w przypadku oznakowania pionowego?

W tym celu należy użyć znaków, które określają miejsce i sposób parkowania. Najczęściej stosuje się tabliczki T-30 oraz znaki D-18, które można znaleźć pod poniższym linkiem: https://www.matech.com.pl/pl/znak-d-18a-parking-miejsce-zastrzezone-i-generacja. Tak przygotowany parking nie powinien budzić żadnych wątpliwości interpretacyjnych. Rozplanowując miejsce postojowe dla osób niepełnosprawnych, należy wziąć pod uwagę dodatkowe kwestie i oznaczenia, które jednoznacznie wskazują na szczególny typ tego obszaru.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 × jeden =