Czy długoterminowy wynajem samochodów jest korzystną opcją dla naszego portfela?

Długoterminowy wynajem samochodu wybierany jest coraz częściej nie tylko przez przedsiębiorców, ale także osoby prywatne. Niski koszt i nowoczesne modele aut powodują, że w krajach zachodnich ta forma finansowania wybierana jest przez większą część właścicieli spółek. W Polsce rynek ten także rozwija się błyskawicznie i zdobywa coraz więcej zwolenników. Warto zatem zastanowić się nad korzyściami tego rozwiązania.

Korzystny nie tylko pod względem finansowym

Ze względu na krótką obecność na rynku zasady wynajmu długoterminowego i płynące z niego korzyści nie są jeszcze wszystkim dobrze znane. Tymczasem okazuje się, że atutów jest naprawdę wiele.

  • Po pierwsze stały i przewidywalny koszt miesięczny.
  • Rata nie zmienia się przez cały okres trwania umowy.
  • Kierowca ponosi wyłącznie koszty paliwa.
  • W cenę wynajmu wliczone są również koszty dodatkowe, w tym przede wszystkim: ubezpieczenie, wymiana opon, serwis i naprawy. W związku z tym można planować budżet i przewidywać co miesięczne wydatki związane z finansowaniem wynajmu.

Kolejnym powodem, dla którego wynajem długoterminowy uznawany jest za korzystną opcję finansowania, jest brak wpłaty własnej. To powszechna praktyka w przypadku wielu rozwiązań tego typu. Klient płaci wyłącznie za pierwszą ratę, zwolniony jest natomiast z opłat początkowych. W ten sposób firmy mogą zwiększać swoją flotę, nie obawiając się o opłaty inicjacyjne. Co więcej, pełną ratę za długoterminowy wynajem samochodu można wpisać w koszty uzyskania przychodów. Dzięki temu można odpisać całą kwotę od podatku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × 4 =