Jaka kołdra jest najlepsza dla zdrowia?

Każdy z nas codziennie podczas snu ma przy sobie ciepłą kołdrę. Zimą powinna być puszysta i ciepła, a latem lżejsza i bardziej przewiewna. Spędzamy z nią zatem dużą część naszego życia. Dlatego warto wybrać taką, która będzie dla nas nie tylko wygodna, ale także zdrowa.

Przed zakupem kołdry najlepiej zapoznać się wcześniej z jej różnymi rodzajami. Aktualnie mamy do wyboru kilka najczęściej wybieranych wypełnień kołdry. Od tego czynnika zależy, czy kołdra jest dobrej jakości, termoizolacyjności oraz funkcjonalności. Poniżej znajdują się się różne rodzaje wypełnień kołdry i ich zalety oraz wady.

Kołdry puchowe – wykonane są z puchu kaczego lub gęsiego. Jest to najbardziej znany polakom rodzaj wypełnienia kołdry. Ich zalety:

  • doskonale grzeją w zimne noce,
  • są przewiewne, dzięki czemu się nie pocimy,
  • odprowadzają pot i wilgoć,
  • nadają się także na lato,
  • są lekkie,
  • są produktem całkowicie naturalnym,
  • jakościowo lepszy jest puch gęsi, ze względu na sprężystość i wytrzymałość.

Kołdry z pierzem i puchem – są cięższe od samego puchu. Mieszanka jest nadal naturalna, jednak ich właściwości termoizolacyjne są trochę gorsze w porównaniu z kołdrą z wypełnieniem samym pierzem gęsim.

Kołdry wełniane – najlepsza jakościowo i najbardziej polecana jest wełna pozyskiwana z merynosów australijskich. Cechuje się ona miękkością i przyjemnością w dotyku. Wełna wielbłądzia w kolorze brązu jest bardzo sprężysta, przepuszcza powietrze i nie uczula. Kołdra z kaszmiru jest bardzo delikatna, lekka, przyjemna w dotyku i doskonale izoluje ciepło. Najlepszym wyborem jest cienka kołdra wełniana, ponieważ nawet jej niewielka ilość grzeje zimą, a latem termoizolacja staje się mniejsza. Taka kołdra posłuży więc nam przez cały rok.

Kołdry z włóknami poliestrowymi – są bardzo znane. Cechują się elastycznością i lekkością. Nie są jednak tak ciepłe jak kołdry wełniane czy puchowe, ale świetnie będą się nadawać do ciepłych pomieszczeń.

Jeden komentarz w “Jaka kołdra jest najlepsza dla zdrowia?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × 4 =