Zalety szkła hartowanego

Ekran telefonu komórkowego czy też smartfona jest jego istotnym elementem, ponieważ nie tylko wyświetla wszystkie potrzebne obrazy, filmy i informacje, ale również posiada funkcję dotykową, dzięki której można wybierać odpowiednie opcje, korzystać z aplikacji oraz wykonywać wiele innych czynności. Nic więc dziwnego, że jest to newralgiczny punkt każdego nowoczesnego smartfona i warto o niego zadbać zapewniając mu dodatkową ochronę przed uszkodzeniami różnego rodzaju. Nawet delikatne zarysowania mogą spowodować problemy z użytkowaniem funkcji dotykowych, a to z kolei sprawia, że telefon staje się bezużyteczny. Nic więc dziwnego, że wielu producentów wprowadza do swojej oferty praktyczne etui wykonane ze szkła hartowanego. Przykładem takiego produktu jest etui Blackberry. Coraz większa liczba producentów decyduje się na wprowadzanie na rynek etui z takiego rodzaju szkła.

Czy warto wybierać szkło hartowane?

Materiał, jakim jest szkło hartowane stanowi świetny sposób na zabezpieczenie urządzenia przed uderzeniami, zarysowaniem, pęknięciami i innymi uszkodzeniami mechanicznymi. Szkło hartowane przechodziło specjalną obróbkę, dzięki której jest o wiele bardziej wytrzymałe w porównaniu ze zwykłym szkłem. Etui wykonane z takiego materiału charakteryzują się skalą twardości 9H. Jest to bardzo dobry parametr świadczący o tym, że nie da się ich uszkodzić ani zarysować nawet w przypadku używania bardzo ostrego narzędzia.
Jeśli więc ktoś posiada nowoczesnego, drogiego smartfona i zależy mu na jego optymalnym zabezpieczeniu to etui ze szkła hartowanego jest najlepszym rozwiązaniem. Na szczęście producenci wprowadzają takie zabezpieczenia dopasowane do smartfonów różnych firm, więc nikt nie powinien mieć problemów ze znalezieniem rozwiązania dedykowanego dla konkretnego modelu. Przykłady ciekawych etui można zobaczyć na https://funnycase.pl/produkty/33-gionee

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dziesięć − sześć =