Czy możliwe jest dbanie o środowisko przy okazji ogrzewania domu?
Technologie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Czy możliwe jest dbanie o środowisko przy okazji ogrzewania domu?

Dbanie o środowisko to nie tylko popularny temat, ale bardzo ważna kwestia, który dotyczy każdego z nas. Nie zanosi się na to, aby choćby następne pokolenie mogło żyć poza Ziemią, więc trzeba o nią dbać, aby nie wyjałowiała czy po prostu zapewniała nam czyste powietrze i wodę. Są to bardzo poważne zagadnienia, które poniekąd można rozwiązać w domu. Nowoczesne technologie umożliwiają pozyskiwania energii odnawialnej. Jednak można zacząć też po prostu od segregowania odpadów i małymi krokami poruszać się dalej w dbaniu o środowisko.

Jak jednocześnie ograniczyć rachunki i być bardziej eko?

Sporo osób uważa, że dbanie o środowisko jest drogie i wszystkie rozwiązania, które mają mu sprzyjać, także są kosztowne. Jednak istnieje wiele programów rządowych czy nawet unijnych jak Czyste Powietrze, gdzie można dostać dofinansowanie na zastosowanie takich technologi. Wystarczy złożyć wniosek o dofinansowanie czyste powietrze, aby uzyskać dofinansowanie zakupu i instalacji źródła ciepła oraz na pokrycie kosztów termomodernizacji. Minimalny koszt kwalifikowany to 7 tysięcy złotych, a maksymalny to 53 tysiące złotych. Co ważniejsze nabór wniosków prowadzony jest w trybie ciągłym.

Wymieniając źródło ciepła na odnawialne, można też liczyć na niższe rachunki za ogrzewanie. Z kolei, jeśli chcemy mieć darmowy prąd, warto zainteresować się instalacjami fotowoltaicznymi, na które również można dostać dofinansowanie. Dzięki takiej instalacji będziemy mieli indywidualne źródło energii elektrycznej, które może pokryć większość zapotrzebowania na prąd. A to również znacznie ograniczy domowe rachunki.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy warto zrobić kurs coachingu?
Czy warto zrobić kurs coachingu?
Obecnie coraz bardziej zdajemy sobie sprawę z tego, jak sposób myślenia wpływa na nasze życie. Wiele osób szuka zatem metod […]
10 sposobów na relaks
10 sposobów na relaks
Jak ważny jest relaks i odpoczynek w życiu każdego człowieka o tym chyba nie trzeba mówić. Każdy z nas ma […]
Standy reklamowe – w czym mogą pomóc?
Standy reklamowe – w czym mogą pomóc?
Stojaki reklamowe to niezwykle skuteczny sposób na to, aby Twoja marka była widoczna i słyszana. Urządzenia te są doskonałym sposobem, […]
Ostatnie wpisy