Co umożliwia firmom system ERP?
Finanse i rynek
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Co umożliwia firmom system ERP?

ERP to system oprogramowania, który automatyzuje procesy biznesowe związane z prowadzeniem firmy. Systemy ERP są przeznaczone do integracji ze sobą i są często używane przez organizacje, które mają wiele lokalizacji lub oddziałów.

Systemy ERP zazwyczaj zawierają następujące komponenty:

Zarządzanie finansami

Moduł zarządzania finansami pomaga w budżetowaniu, prognozowaniu, rozpoznawaniu przychodów i innych funkcjach księgowych. Może być również używany do śledzenia przepływu środków pieniężnych oraz zarządzania należnościami i zobowiązaniami.

Zasoby ludzkie

Moduł zasobów ludzkich służy do rekrutacji, płac, ewidencji czasu pracy i administracji świadczeń pracowniczych. Ta część systemu ERP zawiera również składnik zarządzania wydajnością, który pomaga menedżerom śledzić wydajność pracowników wobec celów i zadań.

Sprzedaż i marketing

Sprzedaż i marketing sekcja systemu ERP śledzi dane klienta, w tym sprzedaży prowadzi i możliwości, jak również kampanii marketingowych. Ta sekcja integruje się również z modułem zarządzania relacjami z klientami (CRM), aby pomóc firmom zidentyfikować perspektywy, które wymagają dodatkowej uwagi ze strony personelu sprzedaży.

Produkcja

Produkcja odnosi się do procesów produkcyjnych, takich jak planowanie zamówień, zarządzanie poziomem zapasów i śledzenie materiałów na liniach produkcyjnych.

Zarządzanie łańcuchem dostaw

Zarządzanie łańcuchem dostaw odnosi się do sposobu, w jaki firmy zarządzają swoimi dostawcami w celu obniżenia kosztów przy jednoczesnym spełnieniu standardów jakości dla produktów lub usług oferowanych przez klientów. Chcąc dowiedzieć się więcej o systemie ERP warto sprawdzić stronę https://softmaks.pl/produkty/maks-v-erp/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Skup czy złomowanie – co jest bardziej opłacalne?
Skup czy złomowanie – co jest bardziej opłacalne?
W przypadku wiekowych samochodów lub takich po poważnych wypadkach, właściciel decyduje się w pewnym momencie, że pora pozbyć się auta. […]
Stany i zaburzenia psychiczne – w jaki sposób można je leczyć
Stany i zaburzenia psychiczne – w jaki sposób można je leczyć
Zdrowie psychiczne jest równie ważne, co zdrowie fizyczne, ale niestety nie każdy o tym pamięta. Brak świadomości na temat zdrowia […]
Najlepsze łóżka do małej sypialni
Najlepsze łóżka do małej sypialni
Stylowa oszczędność przestrzeni Posiadając niewielką ilość przestrzeni w sypialni, często jesteśmy zmuszeni do kompromisów i rezygnacji z mebli ozdobnych bądź […]
Ostatnie wpisy