Jak dobrać kanapę do mebli drewnianych?

Kanapa to główny mebel w salonie. A ponieważ ten ostatni często połączony jest z otwartą kuchnią, a nawet holem, zdarza się iż właśnie ten element wyposażenia nadaje ton sporej części mieszkania. Dlatego kanapę warto wybierać nie tylko przez wzgląd na jej wygodę czy wielkość, ale także zwracając uwagę na stylistykę. Ważne, by dopasować ją do mebli.

Kanapa jako uzupełnienie mebli drewnianych

Choć we współczesnych wnętrzach spotyka się aranżacje bardzo odmienne pod względem stylu, to jednak w wielu z nich ważną rolę odgrywa drewno. Ten naturalny i bardzo solidny materiał wykorzystywany jest zarówno w prostym stylu minimalistycznym, jak i w pełnych przepychu pomieszczeniach klasycznych. Meble z drewna łączy zastosowany do ich produkcji surowiec. One same mogą się jednak bardzo różnić pod względem stylu. I to jemu należy być wiernym przy wyborze kanapy.

Jak dobrać kanapę do mebli drewnianych?

Jeżeli mają one prosty, dosyć surowy i geometryczny kształt, w roli ich uzupełnienia na pewno sprawdzi się nowoczesna kanapa w stonowanych odcieniach. Drewno na ogół jest ciemne, więc warto przełamać trochę monotonię jaśniejszymi barwami, na przykład bielą lub szarością. Gdy w swoich wnętrzach ma się klasyczne, ciężkie i bogato zdobione meble drewniane, wówczas o wiele lepiej sprawdzi się elegancka kanapa z mnóstwem poduszek i szerokim siedziskiem. Na ogół występuje ona w ciemniejszych kolorach.

Wybór kanapy to jeden z największych aranżacyjnych dylematów. Na szczęście szeroki wybór współczesnych producentów każdemu pozwoli dopasować ją do już posiadanych mebli (zobacz przykładową ofertę: meble tapicerowane sklep Meble Ropez). W miarę możliwości zawsze warto stawiać na naturalne materiały, jak wspomniane drewno czy skóra. Jeżeli chodzi o kolorystykę, to panuje tu zupełna dowolność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

16 − 2 =