Jak wybrać klamkę do nowoczesnych drzwi?

Klamka do drzwi jest jednym z tych elementów wyposażenia, który nie tylko odpowiada za wygodne użytkowanie drzwi, ale też za ich wygląd. Obecnie bardzo modne są minimalistyczne wejścia, dlatego nic dziwnego, że wiele osób zastanawia się, jak dobrać do nich dobrze prezentującą się, minimalistyczną klamkę.

Proste, nowoczesne drzwi i klamki

Przede wszystkim można sobie zadać pytanie, czy drzwi i klamka muszą być w tym samym stylu. Teoretycznie nie muszą, ale znacznie lepiej prezentują się razem, jeśli mają cechy wspólne. Dlatego w przypadku nowoczesnych drzwi, które zazwyczaj nie mają żadnych ozdób, najlepszym pomysłem będzie wybór równie nowoczesnej klamki.

Przede wszystkim nie powinna mieć przy sobie żadnych kunsztownych zdobień. Lepiej też zdecydować się na klamkę, która będzie miała neutralny kolor, jak choćby chromowany, biały czy nawet czarny, dzięki czemu dobrze wpasuje się w charakter drzwi.

Wygodna do chwytania o prostej rączce

Klamki do drzwi mają często różne uchwyty. Możemy spotkać się z idealnie prostymi lub lekko wyprofilowanymi pod kształt dłoni. Są klamki o przekroju okrągłym, kwadratowym, a nawet asymetrycznym.

Każda z nich ma oczywiście swoje zalety, ale do nowoczesnych drzwi najlepiej sprawdzi się klamka zupełnie prosta o profilu kwadratowym. Będzie prezentowała się surowo i minimalistycznie, co dobrze podkreśli charakter całego wejścia. Co więcej, taki kształt zapewnia też bardzo stabilny chwyt, co na pewno będzie dodatkową zaletą i wspomoże jej funkcjonalność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × jeden =